خبرگزاری کار ایران

کارگران کاشی اصفهان در گفتگو با ایلنا:

یک سال است حقوق نگرفته‌ایم/خصوصی‌سازی سال 87 کاشی اصفهان را زمین زد

asdasd
کد خبر : ۴۸۱۸۰۹

کارگران کاشی اصفهان می‌گویند دستمزد و مزایای ما در یک سال گذشته پرداخت نشده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، قصه دردهای کارگران کاشی اصفهان طولانی است. کارگران کارخانه‌ای که دهه‌ها سابقه کار و تولید دارد، این روزها در شرایط سختی گیر افتاده‌اند.

حدود 400 کارگر کاشی اصفهان، یک سال است که دستمزد و مزایا نگرفته‌اند؛ آخرین پرداخت مربوط به فروردین سال گذشته است؛ این روزها کار تولید هم به خوبی پیش نمی‌رود؛ کارخانه فقط به اندازه خرید مواد اولیه فروش دارد؛ چیزی برای پرداخت به کارگران نمی‌ماند.

کارگران این کارخانه می‌گویند: مشکلاتمان از سال 87 شروع شد؛ از زمانی که در دولت احمدی‌نژاد کارخانه را به بخش خصوصی واگذار کردند؛ قبل از آن همه چیز خوب پیش می‌رفت اما بعد خصوصی‌سازی، ورق کاملا برگشت.

«رضا صالحی»، رئیس شورای اسلامی کار این کارخانه است. می‌گوید بعد خصوصی‌سازی کارخانه، یواش یواش از حقوق و مزایای کارگران زدند؛ کم کم پای پیمانکاران خرد و درشت به بخش‌ها باز شد و سهام و املاک کارخانه را به بهانه بدهی فروختند. حالا به روز سیاه نشسته‌ایم. حتی پول نداریم خرج ایاب و ذهاب به کارخانه را تامین کنیم.

خصوصی‌سازی‌های بی‌رویه، صنعت را زمین زد

صالحی از نامه‌نگاری‌ها و رایزنی‌های متعدد خبر می‌دهد و می‌گوید: به همه مقامات و مسئولان نامه نوشته‌ایم؛ به نمایندگان مجلس، به مسئولان محلی و کشوری اما هیچ گشایشی حاصل نشده؛ انگار صدای ما را نمی‌شنوند؛ انگار کسی گوشش به این حرف‌ها بدهکار نیست.

این فعال صنفی می‌گوید خصوصی‌سازی‌های بی‌رویه، صنعت را زمین زد؛ همین بغل دست ما، کاشی نیلو است؛ آن کارخانه هم همان سالها به بخش خصوصی واگذار شد؛ حالا کلا درش را تخته کرده‌اند و کارگران را فرستاده‌اند بیمه بیکاری.

کارگران صنعت کاشی در جریان خصوصی‌سازی ها و ورود پیمانکاران به این بخش صنعت، خیلی آسیبب دیده‌اند؛ اما کارگرانی که در کاشی اصفهان همچنان مشغول به کارند، مایوس و نگران آینده‌اند؛ این کارگران یک سال است که جیبشان خالی است و به شدت مستاصل هستند.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز