کد خبر: 427261 A

رئیس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی کشور مطرح کرد:

ایلنا: یک فعال صنفی بازنشستگان می‌گوید: دست اندازی به اموال کارگرانی که سی سال برای روزهای پیری خود حق بیمه می پردازند، خلاف شئون اخلاقی و ظلم آشکار است.

«علی اصغر بیات»، رئیس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی کشور در گفتگو با ایلنا با انتقاد از رویکرد نادرست وزارت بهداشت در بحث ادغام صندوق درمان تامین اجتماعی در بیمه سلامت گفت: دولت و مجلس وظیفه دارند از اموال کارگران صیانت کنند و به هیچ نهادی از جمله وزارت بهداشت، اجازه تعرض به مایملک مزدبگیران را ندهند.

وی افزود: بازنشستگان تامین اجتماعی به امید دریافت خدمات درمانی مکفی و باکیفیت، سی سال حق بیمه پرداخته‌اند و این نوع اظهارات و تعرضات، خلاف شئون و ظلم آشکار است و طبیعی است که بیمه‌شدگان تامین اجتماعی در مقابل آن، با همه قدرت ایستادگی خواهند کرد.

بیات ادامه داد: چطور مجلس به خود اجازه می دهد چنین طرحی را در دستور کار قرار دهد و قصد داشته باشد منابع مالی کارگران رابه بهانه ادغام به دست وزارت بهداشت بسپرد تا این وزارتخانه بتواند طرح ناکارآمد تحول سلامت را از کیسه کارگران به پیش ببرد.

این فعال صنفی بازنشستگان تاکید کرد: خواسته ما کارگران و بازنشستگان روشن است. ما از نمایندگان مجلس می‌خواهیم به هیچ وجه حق و حقوق ما را به تاراج ندهند و در جایگاهی که نشسته‌اند از منافع موکلین خود دفاع کنند.

بیات با بیان این که صندوق درمان و مراکز درمانی تامین اجتماعی، جزء لاینفک این سازمان هستند و صددرصد آورده های آن متعلق به بیمه شدگان است، تصریح کرد: هیچ نهادی چه در دولت و چه خارج از دولت، حق تعرض به اموال کارگران و بازنشستگان را ندارد و نمایندگان مجلس بایستی تا نارضایتی ها عمیق‌تر نشده، هرچه سریعتر طرح ادغام را از دستور کار خارج کنند.

 

ادغام بخش درمان تامین اجتماعی در بیمه سلامت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر