کد خبر: 404324 A

ایلنا: کارگران کارخانه «صنایع غذایی حمیل» واقع در شهرستان تویسرکان طی ۴ماه گذشته حقوقی دریافت نکرده‌اند.

منابع کارگری ایلنا در این کارخانه گزارش داده‌اند؛ در کارخانه حمیل که در زمینه تولید محصولات لبنی در استان همدان فعالیت دارد 126 کارگر مشغول کارند که در 4 ماه گذشته حقوقی دریافت نکرده‌اند.

به گفته کارگران؛ معوقات حقوقی نیروی کار این واحد تولیدی در چهار ماه اخیر به تاخیر افتاده است. همچنین بخشی از بیمه کارگران به تامین اجتماعی پرداخت نشده است.

بنابر ادعای کارگران، صنایع غذایی حمیل به دلیل کمبود نقدینگی توان پرداخت به موقع حقوق آنان و سایر هزینه‌های جانبی را ندارد و این تاخیر و تعلل چند ماهه، کارگران را از نظر معیشتی و روحی در وضعیت نامطلوبی قرار داده است.

طبق اظهارات آنان، یکی از عوامل بروز مشکلات نقدینگی در این واحد، طولانی شدن روند دریافت مطالبات معوقه کارخانه از خریداران محصولات است. علاوه بر آن وجود محصولات لبنی بدون مجوز در بازار داخلی به روند فروش محصولات این کارخانه آسیب زده است.

کارگران می‌گویند به صورت مشخص دلیلی که کارفرما برای پرداخت نشدن مطالبات معوقه به آنان داده؛ وصول نشدن به موقع چک‌های خریداران محصولات کارخانه است. از قرار معلوم کارفرما مدعی‌ست غالب خریداران محصولات این کارخانه چک‌های 5 تا شش ماهه می‌دهند که تا وصول این چک‌ها مطالبات مزدی کارگران را به تاخیر می‌افتد.

منابع کارگری با اشاره به اشتغال حدود 126 کارگر قراردادی در صنایع غذایی حمیل می‌گویند: ادامه روند کنونی باعث توقف کامل فعالیت‌ صنایع غذایی حمیل وبیکاری کارگران شاغل در آن می‌شود.

کارگران همدان کارگران صنایع غذایی حمیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر