کد خبر: 394672 A

به گفته کارگران کارخانه زاگرس خودرو به دنبال توقف فعالیت این واحد صنعتی تمامی آنها از دو ماه پیش تاکنون بیکار شده‌اند.

گروهی از کارگران کارخانه زاگرس خودرو در تماس با خبرنگار ایلنا گفتند: دست‌کم حدود 80 نفر هستیم که همگی از ابتدای خردادماه تاکنون بیکار شده‌ایم.

به گفته کارگران این واحد صنعتی، «زاگرس خودرو» که از شرکت‌های وابسته به یک گروه خودروسازی در کشور مالزی است ،  پس از چندین ماه کاهش در ظرفیت تولید از اول خرداد ماه (۹۵)  رسما تعطیل شده و تمامی کارگران آن هم اکنون بیکارشده‌اند.

این وضعیت در حالی است که تنها به فاصله چند روز مانده تا تعطیلی این واحد صنعتی به نقل از دبیر خانه کارگر لرستان وضعیت این کارخانه بحرانی اعلام شده بود.

این کارگران که بصورت میانگین 10سال سابقه کار دارند، در ادامه درباره وضعیت شغلی خود می‌گویند:زمانی در این  واحد  خودرو سازی  حدود 400 کارگر کار می کرد که از میانه دهه 80 به مرور و با آغاز مشکلات اقتصادی ناشی از تحریمهای اقتصادی کشورهای غربی، مدیریت کارخانه سیاست‌های تعدیلی را پیش گرفت و به تدریج از تعداد همکاران آنها کاسته شد.

آنان با بیان اینکه هم اکنون مالکیت این واحد به یک خودرو ساز جدید واگذار شده و بخش زیادی از تجهیزات وماشین آلات  کارخانه زاگرس خودرو به فروش رسیده  است، تاکید کردند: اگرچه از سوی مدیریت با همه آنها تسویه حساب شده است اما به دلیل آنکه در این محدوده جغرافیایی کشور هیچ فرصت شغلی دیگری وجود ندارد، همه آنها برای تامین معاش خود دچار مشکل شده‌اند.

آنها با یادآوری اینکه مالکیت و مدیریت کارخانه زاگرس خودرو تغییر کرده است؛ گفتند: با توجه به وضعیت نامناسب معیشتی و شرایط دشوار اقتصادی انتظار داریم تا کارفرمای جدید با بازگشایی کارخانه امکان اشتغال دوباره را فراهم کند.

کارگران زاگرس خودرو در عین حال گفتند: این واحد خودرو سازی پیش از تعطیلی با یک خودروساز داخلی همکاری داشت که به مرور با کاهش منابع مالی توان تولید خود را به یکباره از دست داد.

 

کارگران لرستان کارگران زاگرس خودرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر