کد خبر: 384176 A

کارخانه قند کرج به دلیل در اختیار نداشتن ماده اولیه شکر خام از 28 خرداد تعطیل شد و در نتیجه نیمی جمعیت 200 نفری کارگران شاغل در این واحد تولیدی به دلیل فصلی بودن شغلشان، بیکار شدند.

بهرام حسنی نماینده کارگران این کارخانه در تماس با ایلنا با اعلام این خبر اظهار داشت: در حال حاضر به دلیل عدم تامین شکر مورد نیاز توسط دولت کارخانه از 28 خرداد تعطیل شده است از این رو بیش از 200 کارگر این کارخانه برای ادامه فعالیت خود منتظر تامین شکر مورد نیاز هستند.

وی در عین حال افزود: از آنجا که نزدیک به نیمی از کارگران این واحد صنعتی همیشه به صورت فصلی مشغول کار بوده‌اند، تمامی این افراد در حال حاضر بیکار شده و سایر کارگران در نبود شکر خام به تعمیر و بازبینی خطوط تولیدی مشغولند.

نماینده کارگران این کارخانه ادامه داد: در حال حاضر مسئولان کارخانه در حال رایزنی با دولت هستند تا با تعیین شکر مورد نیاز تولید را موقتا از سر بگیرند و کارگران فصلی را به سر کار بازگرداننند از این رو تصمیمی در خصوص معرفی آنها به بیمه بیکاری گرفته نشده است.

نماینده کارگران قند کرج افزود: کارخانه قند کرج برای راه اندازی تمامی خطوط تولید خود سالیانه به 120 هزار تن شکر نیاز دارد. این در حالی است که دولت در حال حاضر تها 60 هزار تن شکر به کشور وارد کرده که این میزان باید در اختیار تمامی کارخانه‌های قند و شکر کشور قرار گیرد.

کارخانه قند کرج به علت عدم تامین شکر مورد نیاز از سوی دولت در سال 94 در حدود 100 کارگر خود را به بیمه بیکاری معرفی کرده بود که با از سرگیری تولید در شهریور ماه سال گذشته تمامی آنها به سر کار بازگشتند.

کارخانه قند کرج کارگران صنایع غذایی کارگران استان البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر