کد خبر: 373572 A

اعتراض صنفی سه روزه غرفه داران و کارگران میادین میوه و تره بار شهر تهران صبح امروز (شنبه، سوم خردادماه ) بدون تحقق قطعی مطالبات معترضان موقتا خاتمه پیدا کرد.

تعدادی از افراد حاضر در این اجتماع صنفی سه روزه با اعلام این خبر به ایلنا گفتند: همه معترضان از صبح امروز به کار سابق خود بازگشته‌اند اما هنوز وضعیت اجرای طرح موسوم به دست چین که باعث برپایی این اعتراض صنفی شده بوده مشخص نیست.

به ادعای معترضان در طرح دست چین که ظاهرا مدیریت سازمان مرکزی میوه و تره‌بار شهرداری تهران براجرای آن در تمامی میادین میوه و تره بار اصرار دارد، منافع صنفی غرفه‌داران و کارگرانی که در این میادین میوه و تره بار مشغول کارند دیده نشده است.

براساس این اظهارات واگذاری امر تفکیک و جداسازی میوه به مشتریان از جمله مناقشه برانگیز‌ترین شرایط طرح دست چین است و به باور معترضان این تغییر از یکسو باعث می‌شود تا بخش قابل توجهی از کارگران میادین میوه و تره‌بار تعدیل شوند و از سوی دیگر به دلیل افزایش میزان ضایعات روزانه از درامد روزانه غرفه‌داران کاسته و بر هزینه‌های آنها افزوده خواهد داشت.

ظاهر وجود سپرده‌ای که مطابق عرف قانونی بعد از برگذاری مزایده به عنوان ضمانت حس انجام کار غرفه داران نزد سازمان میادین میوه و تره بار باقی می‌ماند در خاتمه این اعتراض سه روزه موثر بوده است.

 

کارگران تهران کارگران شهرداری کارگران مواد غذایی کارگران میادین میوه تربار تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر