کد خبر: 359300 A

در ادامه اعتراضات به اصلاحات قانون کار فرانسه :

در ادامه اعتراضات به اصلاحات قانون کار فرانسه نیروهای پلیس بازهم با معترضان درگیر شدند و خواهان جمع آوری چادرهای آنها از خیابان شدند.

به گزارش رویترز نیروهای پلیس فرانسه امروز با یورش به صفوف معترضان 150 نفر از آنان را در مرکز پاریس و 27 نفر از آنان را در سایر نقاط این کشور بازداشت کردند.

از چند روز پیش اقشار مختلف طبقاتی چون داشجویان، دانش آموزان، معلمان و کارمندان دولت نیز به صفوف معترضان افزوده شدند و به یاری 7 سندیکای کارگری دیگری آمدند که از ماه گذشته به اصلاحات مدنظر دولت معترض بودند.

 ماه گذشته  یورو نیوز گزارش داد  که اعتراضات به اصلاحات قانون کار  در 140 شهر از این کشور به دعوت اتحادیه هایی نظیر «قدرت کارگران» و «کنفدراسیون عمومی کار» برگزار شده است

این طرح که به «الخمری» معروف از سوی وزیر کار فرانسه ارائه شده و قرار بود ماه گذشته در شورای وزرا بررسی شود اما در پی اعتراض ها از سوی اتحادیه‌های صنفی و احزاب مخالف تصویب آن بارها به تعویق افتاد شد.

معترضان  این طرح را خطرناک ارزیابی کرده  و اعتقاد دارند که این طرح دست کارفرمایان را برای  افزایش ساعات کاری  و تعیین سقف مستمری باز می‌گذارد.

کارگران فرانسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر