کد خبر: 352782 A

یک فعال کارگری خواستار شد:

یک فعال کارگری معتقد است: در سالهای گذشته، زندگی کارگران به زیر خط فلاکت رسیده است و اکنون این رسالت بر دوش نمایندگان کارگری جلسات مزدی است که در مقابل دولت و کارفرمایان کوتاه نیایند.

«علیرضا خرمی»، عضو شورای اسلامی کار شرکت پلی اکریل در گفتگو با ایلنا در ارتباط با روند مذاکرات مزدی گفت: متاسفانه در مذاکرات مزدی سالهای گذشته نمایندگان کارگری در مقابل دولت و کارفرمایان کوتاه آمدند و نتایج مذاکرات را واگذار کردند.

وی با بیان این مطلب که سال گذشته انتظار برآورده نشده جامعه کارگری از مذاکرات شورای عالی کار افزایش ۲۵ درصدی دستمزد بود افزود: امسال به این بهانه که نرخ تورم کمی پایین آمده نمی‌توان عقب ماندگی‌های مزدی تاریخی را نادیده گرفت.

وی ادامه داد: خواسته بدنه جامعه کارگری، ارائه برنامه زمانی کوتاه مدت برای پرکردن شکاف تاریخی میان دستمزدهای ناعادلانه و هزینه‌های سنگین خانوارهای کارگری است و این برنامه بایستی از همین امسال اجرایی شود.

خرمی در ادامه گفت: توقع جامعه کارگری از گروه کارگری حاضر در جلسات مزدی امسال این است که به هیچ وجه کوتاه نیایند و به دولت فشار بیاورند.

این فعال کارگری با بیان این مطلب که سطح زندگی کارگران نه زیرخط فقر که زیر خط فلاکت است، گفت: دولت باید به وظایف خود در قبال جامعه کارگری که اکثریت عظیمی از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهد عمل کند و به دفاع از حقوق کارفرمایان خاتمه دهد.

عضو شورای اسلامی پلی اکریل در ادامه با بیان این مطلب که حل مساله معیشت کارگران نیازمند تغییرات ساختاری است گقت: باید از مسئولان بپرسیم حداقل بگیری که امنیت شغلی هم ندارد، چگونه می‌تواند آبرومندانه زندگی کند.

وی ادامه داد: چگونه حداقل‌های یک زندگی شرافتمندانه با حداقل دستمزد شورای عالی کار تامین می‌شود و بدون شک این وظیفه دولت است که به این سوالات پاسخ بدهد.

وی با بیان این مطلب که فقر مطق بخش عظیمی از جامعه منجر به رواج آسیب‌های اجتماعی و افزایش بزهکاری می‌شود ادامه داد: ورشکستگی اخلاقی، رواج بیماری‌های روحی و روانی و فراموش کردن فضیلت‌ها، نتیجه فقر است.

وی افزود: مسئولان و مقامات فقط در برهه‌های انتخاب سراغ کارگران می‌آیند و با شعارهای دهن پرکن و ژست‌های تبلیغاتی که دست زحمتکشان را می‌بوسیم رای جمع می‌کنند اما متاسفانه در روزهای بعد از انتخابات زحمتکشان به زودی فراموش می‌شوند.

خرمی در پایان تصریح کرد: امسال زمان آن رسیده که از یک طرف نمایندگان کارگری رسالتی که بر دوش دارند را به درستی انجام دهند و از طرف دیگر دولت تدبیر و امید به وعده‌های انتخاباتی خود عمل کند.

دستمزد 95
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر