کد خبر: 325879 A

در سال جاری؛

ایلنا: ششمین آزمون مهارت فنی کارگران ساختمانی قم در سال ۹۴، با حضور نمایندگان اداره کل فنی و حرفه‌ای استان و همچنین نمایندگان تشکل‌های کارگری برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قم، از ابتدای سال ۹۴ تا کنون، ۵ دوره از آزمون‌های ادواری مهارت فنی کارگران ساختمانی در قم برگزار شده بود که آزمون اخیر، ششمین دوره این آزمون در سال جاری محسوب می‌شود. 

کارگران ساختمانی برای آنکه تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار گیرند، باید کارت مهارت فنی که از سوی اداره کل فنی و حرفه ای صادر می شود را داشته باشند که این آزمون‌ها، برای صدور کارت مهارت فنی کارگران ساختمانی برگزار می‌شود. 

«مصطفی گلزاری» رئیس اداره سنجش و ارزشیابی مهارت اداره کل فنی و حرفه‌ای استان، در حاشیه برگزاری ششمین آزمون صنایع ساختمان استان قم، در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا، اظهار داشت: از ابتدای سال ۹۴ تا کنون، ۶دوره آزمون ادواری صنایع ساختمان برگزار شده است که البته تا پایان سال نیز، دو دوره دیگر این آزمون ها برگزار خواهد شد. 

وی افزود: شاغلان بخش ساختمان در استان قم می‌توانند با مراجعه به ادارات پست و یا کانون کارگری استان واقع در «میدان مطهری شهر قم- طبقه فوقانی بانک رفاه»، نسبت به دریافت گواهینامه مهارت فنی کار ساختمان، اقدام نمایند. 

رئیس اداره سنجش و ارزشیابی مهارت اداره کل فنی و حرفه‌ای استان قم، همچنین از تعامل بین کانون کارگری ساختمان استان و اداره کل فنی و حرفه‌ای بابت برگزاری آزمون‌های مهارت فنی و تمدید آن تقدیر نمود و گفت: تعامل میان این دو مجموعه، موجب روان‌تر شدن کار‌ها برای خدمت به مردم و از سوی دیگر رضایتمندی کارگران ساختمانی شده است. 

همچنین «عباس شیری» سخنگوی کانون کارگران ساختمانی استان قم، نیز در حاشیه برگزاری این آزمون در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا، ضمن تقدیر از زحمات آقای عطارنیا مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان قم، آقای یزدیان معاونت آموزش، و همچنین آقایان خلیلی و گلزار مسئولین ارزشیابی و مهارت این اداره کل، گفت: همکاری خوب اداره کل فنی و حرفه‌ای استان قم با کانون کارگری استان بسیار کارگشا بوده و امیدواریم سایر بخش‌های مرتبط با صنعت ساختمان استان قم نیز، همچون اداره کل راه و شهرسازی، سازمان نظام مهندسی و شهرداری قم، جهت ساماندهی مجریان اصلی ساخت و ساز استان که‌‌ همان کارگران ساختمانی باشند، با کانون کارگران ساختمانی استان قم همکاری لازم را داشته باشند. 

وی با بیان اینکه داشتن کارت مهارت فنی کار ساختمان، از الزامات بیمه کارگران ساختمانی است، گفت: کارگران ساختمانی برای اینکه تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار گیرند، هر چه سریع‌تر نسبت به گرفتن کارت مهارت فنی کار ساختمان اقدام کنند.

کارگران قم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر