کد خبر: 317511 A

یک فعال صنفی کارگری:

یک فعال صنفی کارگری می گوید: وزارت بهداشت نمی توان به نام اجرای قانون اساسی و منفعت عمومی منابع درمانی تامین اجتماعی را مصادره کند.

به گزارش ایلنا «ناصر چمنی» رئیس انجمن صنفی کارگران پیمانی پتروشیمی تبریز در خصوص ادغام صندوق­ های بیمه گفت:ادغام صندوق تامین اجتماعی کاری غیرقانونی و خلاف شرع است زیرا صندوق تامین اجتماعی صندوقی بین النسلی است که صاحبان آن کارگرانی  هستند که ازجیب خود  هزینه خدمات و بیمه خود را می­ پردازند.

«ناصر چمنی»افزود:جامعه کارگری برای حفظ استقلالش اجازه نمی دهد که به نام اجرای قانون اساسی و منفعت عمومی اموال صندوق درمانی تامین اجتماعی هزینه حق العمل های غیر منطقی پزشکانی شود که اکنون نمایندگان آنها مسئولیت اداره وزارت بهداشت را برعهده دارند.

وی افزود:صندوق تامین اجتماعی  صندوقی غیر دولتی که بیش از نیمی از جمعیت کشور را تحت پوشش خود قرار داده است و در بخش­ های درمانی و بیمارستانی بیشترین دارایی ­ها را در مقایسه با سایر صندوق ­ها ی مشابه درمانی دارد و همین داشته­ های تامین اجتماعی است که برای وزارت بهداشت جذابیت ایجاد کرده است.

این فعال کارگری اذعان کرد:جامعه کارگری فکر نمی­ کند رئیس جمهور به موضوع ادغام یک طرفه نگاه کند و چون تمام سرمایه تشکیل شده صندوق حاصل تلاش کارگران کشوراست قطعا نسبت به آن حساسیت نشان می ­دهند.

رئیس انجمن صنفی کارگران پیمانی پتروشیمی تبریز گفت:دولت بهتر است بجای مداخله در امور تامین اجتماعی به تعهدات سالانه­ اش عمل کند و در بودجه سالانه ردیفی قرار دهد تا طبق قوانین و مصوبات از بدهی­ هایش کاسته شود تا صندوق تامین اجتماعی بتواند از پس ارائه خدمات به افراد تحت پوشش خود و مستمری بگیرانش برآید.

عضو هیات مدیره کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران تاکید کرد:سابقا اداره تامین اجتماعی شورایی بود ولی اکنون با تغییر به هیئت امنایی تعداد نمایندگان دولت بیشتر شده و تصمیماتی که گرفته می­شود کمتر به نفع جامعه کارگری توجه می­ شود اگر تصمیمات توسط شورای سه گانه گرفته شود منافع کارگر بیشتر رعایت می­ شود و دخالت دولت نیز کمتر می­ شود.   

ادغام بخش درمان تامین اجتماعی در بیمه سلامت
نرم افزار موبایل ایلنا