کد خبر: 317509 A

دویست و چهل و هفتمین جلسه شورای عالی کار با حضور سید حسن هفده تن معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نمایندگان کانون عالی انجمن های صنفی کارفرمایی و کارگری و اعضای شورای عالی کار برگزار شد .

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی،  در دویست و چهل و هفتمین جلسه شورای عالی کار « بررسی و اصلاح آیین نامه انجمن های صنفی و کانون های مربوط » در اجرای ماده 131  قانون کار و  بررسی و اصلاح آیین نامه موضوع  تبصره 1ماده 136 قانون کار » در دستور کار  قرار گرفت.

 معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ابتدای این جلسه گفت: دولت تدبیر و امید به  سمت شکوفایی اقتصادی حرکت می کند .

 وی در ادامه با تاکید بر این که یکی از مباحث کلیدی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  بحث سه جانبه گرایی و گسترش تشکلهای صنفی کارگری و کارفرمایی  است تصریح کرد:  ایجاد  تشکل های جدید  از جمله اولویتهای ما است اما باید به دنبال اصلاح ساختار  هم باشیم .

در ادامه این جلسه هر یک از نمایندگان کارگری و کارفرمایی پیرامون دستور جلسه نظرات و پیشنهادات خود را اعلام کردند .

یکی از نمایندگان کارفرمایی در این جلسه اهمیت تشکل ها را مورد تاکید قرار داد و خواستار توجه  هرچه بیشتر  استانداران سراسر کشور  در این زمینه شدند.

یزدانی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت صنعت و معدن در این جلسه تاکید کرد: ما یکی از مدافعان جدی گسترش فرهنگ سه جانبه گرایی هستیم و معتقدیم که توسعه کشور در گروی سه جانبه گرایی است و  سه ضلع کارگر و کارفرما و دولت با همدلی یکدیگر می توانند در جهت شکوفایی اقتصاد کشور گام بردارند .

گفتنی است در این جلسه دو آیین نامه مورد بحث و تبادل و نظر قرار گرفت که نمایندگان کارگری و کارفرمایی در این خصوص نظرات خود را اعلام کردند و خواستار بررسی بیشتر کلیات و جزئیات آیین نامه شدند .

شورای عالی کار قانون کار معاون وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی انجمن های صنفی
نرم افزار موبایل ایلنا