کد خبر: 289854 A

پرداخت مطالبات مزدی بیش از 100کارگر شرکت «راه آهن شرق» دست‌کم ۳ ماه به تاخیر افتاده است.

منابع کارگری ایلنا در راه آهن شرق گزارش داده‌اند این کارگران که تحت مسئولیت شرکت پیمانکاری  «جهان گلشن امین» به کارهای  خدمات دهی به مسافران (مهمانداری) در محور تهران به طبس مشغول‌اند در 3ماه گذشته علاوه بر مبالغی بسیار کم بصورت الحساب حقوقی دریافت نکرده‌اند.

به گفته کارگران که از 4 تا 15 سال دارای سابقه کار هستند، کار معوقات حقوقی نیروی کار این واحد صنعتی در ماه‌های فروردین، اردیبهشت و خرداد به تعویق افتاده است.

آنها در عین حال می‌گویند که تا پیش از  آبان ماه سال 93 حدود 50 نفر از آنها از طریق شرکت پیمانکاری «نادر کاران فردا» در همین مجموعه مشغول کار بودند که در نهایت مسئولان این شرکت پیمانکاری هنوز بابت 2 سال سنوات و20 روز معوقه به آنها بدهکارند تا به امروز هیچ مسئولی پاسخگوی آنها نبوده است.

بنا بر ادعای کارگران، پیمانکار کنونی راه آهن شرق که از آبان ماه سال گذشته تمامی کارگران مهماندار را در استخدام خود دارد در مورد پرداخت مطالبات جاری  این کارگران مدعی است که به دلیل کمبود نقدینگی توان پرداخت به موقع همه مطالبات مزدی را ندارد.

به گفته کارگران مهماندار راه آهن شرق تهران به تعویق افتادن مطالبات مزدی آنها درحالی است که ظاهرا شرکت رجا بصورت منظم صورت وضعیت‌های پیمانکار را پرداخت می کند.

آنها می‌گویند در حال حاضر به غیر از سه ماه مزد پرداخت نشده حق بیمه‌های آنها نیز هر بار با یک تا دو ماه تاخیر به حساب سازمان تامین اجتماعی ریخته می‌شود .

کارگران تهران کارگران حمل و نقل کارگران رجا کارگران راه آهن شرق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر