کد خبر: 282287 A

ایلنا: نماینده کارگران تبریز کف از اخراج ۹ کارگر این واحد تولیدی به دلیل اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات معوقه همکاران‌شان خبر داد.

«جواد داداش‌لو»، نماینده کارگران تبریز کف به ایلنا گفت «قرارداد کار این ۹ کارگر اخراجی یک ماهه بوده است و همگی آنها در تاریخ ۲۸ اردیبهشت، بعد از به پایان رسیدن مدت زمان قرارداد کارشان اخراج شده‌اند.»

این اخراج‌ها در حالی انجام گرفته است که در ابتدای امسال نیز ۲۲ کارگر تبریز کف اخراج شده بودند، اگرچه در پی تجمع سایر کارگران در محوطه کارخانه، این ۲۲ نفر به کار بازگشتند.  

مدیرعامل تبریز کف همان زمان به ایلنا گفته بود «حرکات کارگران در سه سال گذشته هزینه‌های هنگفتی برای کارخانه داشته است و ادامه کار اینگونه نمی‌شود و باید کارخانه را ساماندهی کنیم که این به نفع کارگران خوب است. همیشه یک عده کارگر بیخود مانع کار کارگران خوب هستند.»

کارگران تبریز کف سال گذشته نیز در اعتراض به تعویق در پرداخت مطالبات‌شان بار‌ها مقابل فرمانداری یا در محوطه کارخانه تجمع کرده بودند. بعضی از این کارگران علاوه بر ۷ ماه حقوق معوقه سال پیش، مبلغی بین ۱۰ تا ۱۶ میلیون تومان از سال‌های دورتر طلبکارند.

کارگران تبریز کف در عین حال عیدی سال گذشته و حقوق ماه‌های فروردین و اردیبهشت ماه امسال را نیز دریافت نکرده‌اند، اگرچه کارفرما در روزهای پایانی سال گذشته مبلغی حدود یک و نیم میلیون تومان به کارگران پرداخت کرده بود و در هفته‌های گذشته نیز ۳ میلیون تومان دیگر به آنها پرداخت کرده است.

گفتنی است حدود ۲۰۰ کارگر در کارخانه تبریز کف کار می‌کنند که از این تعداد ۱۲۰ کارگر رسمی هستند. این واحد تولید سرامیک کف در شهرستان مرند در استان آذربایجان شرقی واقع شده است.

کارگران آذربایجان شرقی کارگران تبریز کف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر