کد خبر: 269659 A

کارگران پیمانکاری شاغل در فازهای ۱۵ و ۱۶ منطقه ویژه عسلویه می‌گویند با پایان اعتراضات صنفی روزهای پایانی سال گذشته، به غیر از دستمزد اسفند ماه تمامی مطالبت مزدی خود را دریافت کرده‌اند.

پیش تر بنا بر اخباری که  در روزهای ششم، هفدهم و هجدهم اسفند ماه سال گذشته منتشر شده بود؛ تعدادی از کارگران شاغل در پروژه‌های در دست احداث فازهای ۱۵ و ۱۶ عسلویه در واکنش به تاخیرهای طولانی مدت در پرداخت مطالبات مزدی خود اعتراضات صنفی برپا کرده بودند.

بنا بر این گزارش، این کارگران در شرکت‌های پیمانکاری «آذران گسترس‌»، «ارشک مکانیک»، «توانمند»، «ونوسان» و «ژرفا»، «تلاش‌گس‌تر» و «پناه سازان» مشغول به کار هستند.

منابع ایلنا در توضیح دلیل پرداخت نشدن دستمزد اسفند ماه می گویند: براساس عرفی که از سالهای گذشته در کارگاه‌های مستقر در منطقه عسلویه رایج است آخرین دستمزد سال کاری همیشه در ماه‌های نخستین سال جدید (فروردین و حداکثر اردیبهشت) پرداخت می‌شود.

این کارگران در باره چگونگی پرداخت شدن مطالباتشان می‌گویند: در واپسین روزهای باقیمانده از سال ۹۳ شرکت‌های پیمانکاری بطور کامل با کارگرانی که دیگر قصد همکاری با آن‌ها را نداشتند تسویه حساب و به غیر از دستمزد اسفند ماه همه مطالبات آن‌ها را یکجا پرداخت کرده اند اما در مقابل مطالبات کارگرانی که برنامه‌ای برای تعدیل آنها وجود نداشت را در فاصله چند روزه پرداخت کرده اند.

کارگران پیمانکاری فازهای 16 و 17 عسلویه ادامه می‌دهند بر همین اساس در حال حاضر کارگران دسته دوم بعد از اتمام تعطیلات عید به کار سابق خود بازگشته‌ اند و منتظرند تا دستمزد پرداخت نشده اسفند ماه سال گذشته را به همراه حقوق فروردین ماه دریافت کنند.

کارگران مناطق آزاد حوادث کارگران نفت، گاز و پتروشیمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر