کد خبر: 187553 A

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی: / تکرار /

در دولت تدبیر و امید مجموعه سازمان تامین اجتماعی خود را به حفظ اموال و انسجام و ارتقای خدمات سازمان تامین اجتماعی متعهد می‌داند.

مدیرعامل سازمانتامین اجتماعی با بیان اینکه جامعه کارگری و کارفرمایی مالکان اصلی اموال تامین اجتماعی هستند گفت: در دولت تدبیر و امید مجموعه سازمان تامین اجتماعی خود را به حفظ اموال و انسجام و ارتقای خدمات سازمان تامین اجتماعی متعهد می‌داند.

به گزارش خبرنگار ایلنا «سیدتقی نوربخش» در نشست شب گذشته تشکل های صنفی کارگری و کارفرمایی که در سالن ۱۷ شهریور وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی برگزار شد گفت: متاسفانه در دولت قبل شاهد دست‌اندازی در اموال، تغییرات اساسنامه‌ای و تغییرات گفتمان و ادبیات تامین اجتماعی بودیم به طوری که نتیجه این اقدامات کسری ۵ هزار میلیاردی بودجه سازمان تامین اجتماعی، بدهی ۶۰ هزار میلیارد تومانی سازمان، انجام اعمال بی‌اخلاقی همچون استراق سمع در محیطسازمان و تبدیل شدن تامین اجتماعی به محل مناقشات سیاسی بود.

وی با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید مدیریت سازمانتامین اجتماعی تلاش کرد تا با فاصله گرفتن از این مسائل به وظیفه و رسالت اصلی سازمان تامین اجتماعی بازگردد گفت: خوشبختانه با اقدامات انجام شده در طی این یک سال نه تنها مساله کسری بودجه خاتمه یافت بلکه با کمک‌های دولت در پرداخت بخشی از مطالبات سازمان توانستیم برای سال ۹۳ بدون فروش اموال سازمان تامین اجتماعی و حتی استقراض از مراکز بانکی منابع مالی پیش‌بینی کنیم.

وی یادآورشد: در شرایطی که در سال ۹۱ سازمان تامین اجتماعی به دلیل مشکلات مدیریتی ناچار شد تا برای تامین عیدی مستمری‌بگیران خود از بانک رفاه مبلغ قابل توجهی را با بهره ۲۵ درصد استقراض کند؛ در سال ۹۳ با کمک دولت تدبیر و امید نه تنها هیچ گونه استقراضی صورت نگرفت بلکه مستمری بازنشستگان برای اولین بار به میزان ۲۵ درصد افزایش یافت وپرداخت آن از همان ابتدای سال در دستور کار سازمان قرار گرفت.

وی افزود: البته در این خصوص معادل پنج درصد از مطالبات مربوط به افزایش مستمری‌های بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی پرداخت نشده است که تا آخر ماه رمضان این بخش از مطالبات نیز پرداخت خواهد شد.

وی در عین حال با اشاره به برنامه‌ای که در سال گذشته در همین روز به مناسبت سالروز تامین اجتماعی توسط مدیران قبلی سازمان برگزار شد، گفت: در آن زمان مشاهده می‌شد که تشکل‌های صنفی در حمایت از فرد و شخص خاص طومارها نوشتند اما امروز خوشبختانه مشاهده می‌کنیم که این طومارنویسی‌ها نه در جهت حمایت از شخص یا گروه خاص سیاسی که در جهت حمایت از ارکان سازمان تامین اجتماعی نوشته می‌شود.

وی با بیان اینکه مدیریت کنونی سازمان تامین اجتماعی درصدد است تا در کیفیت و کمیت خدمات کنونی سازمان تحولات بنیادین به وجود آورد گفت: این تحولات با اعمال تغییراتی که با مجوزهای هیات مدیره سازمان صورت می‌گیرد به زودی قابل مشاهده خواهد بود اما کلیات آن مربوط به جایگزین شدن کارت‌های هوشمند به جای دفترچه‌های بیمه کاستن از صف بیماران در مراکز درمانی، به صفر رساندن فرانشیز پزشکی برای سالمندان در مراکز درمانی ملکی و افزایش خدمات دندانپزشکی سازمان تامین اجتماعی است.

کارگران و سازمان تامین اجتماعی دبیر اجریی خانه کارگر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر