خبرگزاری کار ایران

| 13:23   
کد خبر : ۱۳۹۱۴۵۲
در دیدار تشکل‌های کارگری مازندران با مدیر کل کار مطرح شد؛

بهبود معیشت، کاهش هزینه‌های درمان و تامین امنیت شغلی سه مطالبه اصلی جامعه کارگری است

تشکل‌های کارگری و بازنشسته استان مازندران با علی باقری، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران دیدار کردند.

بهبود معیشت، کاهش هزینه‌های درمان و تامین امنیت شغلی سه مطالبه اصلی جامعه کارگری است

به گزارش خبرنگار ایلنا، تشکل‌های کارگری و بازنشسته استان مازندران با علی باقری، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران دیدار کردند.

در این دیدار که دبیر و اعضای هیات اجرایی خانه کارگر، هیات مدیره کانون بازنشستگان تامین اجتماعی مازندران و اعضای کانون هماهنگی شورای اسلامی کار استان، کانون انجمنهای صنفی و کارگران ساختمانی، مجمع نمایندگان کارگر، کانون انجمنهای اسلامی، اتحادیه زنان کارگر و نمایندگان کارگری سایر صنوف به مناسبت هفته دولت حضور داشتند، نصرالله دریابیگی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت شهیدان رجایی و باهنرگفت: شهید رجایی الگویی تمام عیار از ساده زیستی و خادم محرومان بود و تمام عمر خدمت خود را صرف حل اقشار کم درآمد از جمله کارگران و بازنشستگان کرد.

دریابیگی با تشکر از زحمات و تلاش‌های مدیران اداره کل کار در احقاق حقوق بحق کارگران، رعایت قانون را از مهم‌ترین خاصه‌های این قشر مظلوم عنوان کرد و گفت: بهبود معیشت، کاهش هزینه‌های درمان و تامین امنیت شغلی مهم‌ترین مطالبات کارگران است و اگر قانون در بحث درمان به درستی اجرا شود، درمان کارگران رایگان و وضع معیشت آن‌ها بهتر می‌شود.

دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران افزود: امروز بازنشستگان کارگری در بدترین شرایط ممکن زندگی می‌کنند و این در حالی است که ادعا می‌شود زندگی کارگران و بازنشستگان رو به بهبودی است.

او گفت: از دولتی که با شعار حمایت از کارگران و اقشار مستضعف و محرومان بر سر کار آمده، انتظار داریم  شعارهای خود را با اجرای قانون محقق کند.

دریابیگی در ادامه با انتقاد از دخالت‌های مکرر وزارت اقتصاد و بانک مرکزی در امور داخلی بانک رفاه کارگران که موجب نارضایتی جامعه کارگری و بازنشسته شده است، گفت: این دخالت‌ها، بانک رفاه کارگران را از خدمات دهی به کارگران و بازنشستگان بازداشته و این در حالی است که این دو قشر ضعیف به شدت نیازمند کمک و دریافت تسهیلات هستند.

در ادامه علی باقری، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران ضمن تشکر از حمایت‌های ویژه تشکلات کارگری و بازنشستگان استان و همراهی با مدیران و مسئولان در جهت گره گشایی از مشکلات گفت: افتخار داریم که در خدمت اقشار شریف کارگری و بازنشستگان هستیم؛ این بزرگواران در طول سالهای بعد از انقلاب همواره پشتیبان نظام بوده و برای سربلندی کشور از جان و مال خود گذشته‌اند.

باقری تاکید کرد؛ بنده و تمام مدیران ادارات کار استان درخدمت کارگران و بازنشستگان محترم استان هستیم و درآینده‌ای نزدیک برای مشکلات درمانی، معیشتی و شغلی این عزیزان تلاش خواهیم کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز