خبرگزاری کار ایران

| 08:05   
کد خبر : ۱۳۹۱۱۰۷
درگفت وگو با ایلنامطرح شد:

تعدادی از کارگران گرگانی «استادکار حرفه‌ای» شدند

رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی گرگان گفت: ۱۹۶ کارگر ساختمانی در شهر گرگان پس از دوره‌های آموزش فنی وحرفه‌ای به استادکار حرفه‌ای ارتقا پیدا کردند.

تعدادی از کارگران گرگانی «استادکار حرفه‌ای» شدند

جواد کمیزی درگفت وگو با ایلنا اظهارکرد: از ابتدای سال جاری ۱۹۶ کارگر ساختمانی در شهر گرگان پس از دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای در رشته‌های نقاش، بنا، کاشیکار، سنگ کار وگچ کار و گذراندن ساعات آموزشی مورد نیاز به استادکار حرفه‌ای ارتقا پیدا کردند.

وی ادامه داد: طی این همین مدت تعداد ۵۱ کارگر عمومی ساختمان هم با گذراندن آموزش‌های لازم فنی وحرفه‌ای در رشته‌های برق کار، نقاش، بنا، گچ کار، کاشیکار و سنگ کار به کمک استادکار ارتقا پیدا کردند. طرح مهارت آموزی در محیط  کار از سالهای گذشته با تفاهم نامه بین سازمان فنی و حرفه‌ای و انجمن صنفی کارگران ساختمانی گرگان شروع شده و از امسال بصورت جدی پیگیری می‌شود که شیوه‌ای بسیار موثر برای افزایش مهارت به افراد تحت آموزش است.

کمیزی بیان کرد: بزودی یک دوره آموزشی جدید برای ۳۰۰ نفرکارگر عمومی ساختمان برگزار می‌شود که هدف این دوره،  آموزش کارگران در رشته‌های مختلف ساختمانی  است. طول این دوره آموزشی ارتقاء مهارت برای کارگران ۱۵۰ الی ۳۰۰ ساعت بسته به رشته آن‌ها است.

وی تصریح کرد: به افراد پس از گذراندن دوره‌های آموزشی و قبولی در آزمون مربوطه، کارت مهارت استادکاری داده می‌شود. شرط مهم برای  بیمه شدن در سازمان  تامین اجتماعی، داشتن کارت مهارت فنی و حرفه‌ای مرتبط با شغل کارگران ساختمانی است که این افراد می‌توانند با پرداخت حق بیمه استادکاری از مستمری بازنشستگی با ضریب ۱.۴ حداقل حقوق بهرمند شوند.

وی تصریح کرد: کارگرانی که  مهارت و تخصص کافی در یک شغل دارند دارای اعتبار کاری بیشتری هستند. این طرح برای جوانانی که به دنبال اشتغال حرفه‌ای در بخش صنعت ساختمان هستند بسیار مفید و کارآمد خواهد بود. خوشبختانه در این زمینه با سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای استان و شهرستان تعامل و  همکاری بسیار خوبی داریم.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز