خبرگزاری کار ایران

| 07:14   
کد خبر : ۱۳۸۲۸۳۵

اعتراض بازنشستگان و کارگران نیجریه‌ای به‌ عدم پرداخت حقوق مستمری

جمعی از فعالان کارگرا عضو اتحادیه‌ها و بازنشستگان در ایالت اویو نیجریه روز گذشته در اعتراض به پرداخت نشدن کسر حقوق، معوقات و حقوق کامل، ورودی خیابان دبیرخانه دولتی وزارت کار این کشور را مسدود کردند.

اعتراض بازنشستگان و کارگران نیجریه‌ای به‌ عدم پرداخت حقوق مستمری

به گزارش خبرنگار ایلنا به نقل از روزنامه دیلی تراست، بازنشستگان نیجریه‌ای با سازماندهی تشکل‌های کارگری این کشور در اعتراض به‌ عدم پرداخت حقوق مستمری، خیابان‌ها را مسدود کردند. 

طبق این گزارش؛ جمعی از فعالان کارگران عضو اتحادیه‌ها و بازنشستگان در ایالت اویو نیجریه روز گذشته در اعتراض به پرداخت نشدن کسر حقوق، معوقات و حقوق کامل، ورودی خیابان دبیرخانه دولتی وزارت کار این کشور را مسدود کردند. 

دیلی تراست گزارش می‌دهد: معترضان از اعضای کنگره کار نیجریه (NLC)، کنگره اتحادیه سراسری کارگری نیجریه (TUC)، اتحادیه بازنشستگان نیجریه (NUP) و اتحادیه کارمندان دولتی نیجریه (NULGE) بودند. 

آن‌ها از فرماندار (سیدی ماکینده) خواستند که شخصاً به مسائلی که زندگی کارگران در ایالت را تحت تأثیر قرار می‌دهد، رسیدگی کند. 

معترضان همچنین خواستار تسهیلات تسکینی برای کارگران، بازنگری در حقوق بازنشستگی، پرداخت پاداش مرخصی از سال ۲۰۲۱ و پرداخت مزایای معوق از سال ۲۰۲۱ شدند. 

یکی از رهبران کارگری اعلام کرد: با اینکه حقوق کارگران و بازنشستگان و به ویژه مستمری بازنشستگان قبل از سال ۲۰۲۰ از همان سال ۲۰۲۱ تاکنون تغییری همراه با افزایش قیمت‌ها نداشته است، اما دولت در دادن همان مبلغ ناچیز نیز ناتوان است. 

دولت از اتحادیه‌های کارگری و تشکل‌های بازنشستگی نیجریه خواسته است که به پای میز مذاکره بیایند. این درحالی است که قبل از این تجمع درخواست مذاکره اتحادیه‌ها با پاسخ دولت مواجه نمی‌شد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز