خبرگزاری کار ایران

| 08:39   
کد خبر : ۱۳۷۹۳۴۲

حسن صادقی: راه امام حسین (ع) مبارزه با ظلم است

رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری گفت: راه امام حسین (ع) عبادت، مبارزه با نفس و مبارزه با ظلم است.

حسن صادقی: راه امام حسین (ع) مبارزه با ظلم است

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسن صادقی، رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری، در مراسمی که به مناسبت دومین روز از ایام محرم در خانه کارگر برگزار شد گفت: لحظه به لحظه‌ی زندگی امام (ع) برای ما عبرت است. امام سرور آزادگان است و تمام ابعاد زندگی ایشان برای بشریت درس است. عبادت، زندگی و مبارزه‌ی ایشان با ظلم و فساد و بیدادی که حکومت بنی امیه ایجاد کرده بود، همه برای ما عبرت است و باید از آن درس بگیریم. 

وی ادامه داد: باید راه ایشان را برویم. راه ایشان زیر بار ظلم نرفتن است. امام حسین(ع) قیام کردند چون در دینِ جدِ او بدعت ایجاد کرده بودند و حقوق ضعفا را پاس نمی‌داشتند و بر روی دوش فقرا برای خود کاخ ساخته بودند. 

صادقی بیان کرد: فریاد امام حق طلبی و مبارزه با ظلم بود. امروز هم ما باید به هر آنچه با روش ایشان در تضاد است واکنش نشان دهیم و با ظلم بجنگیم. حکومت ما اسلامی است و در رأس آن ولی فقیه است اما خب در این حکومت و در لایه‌های پایین آن ممکن است کسی ظلم کند که باید به آن نهیب بزنیم. 

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری با اشاره به تجمع اعضای اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری در روز ۲۵ تیر مقابل مجلس گفت: هدف ما از این تجمع مقابله با ظلمی بود که در برنامه‌ی هفتم توسعه بر کارگران و بازنشستگان رفته است. ما از مجلس استمداد طلبیدیم. 

وی ادامه داد: دولت در لایحه هفتم بار خود را بر دوش ضعفا یا همان طبقه کارگر گذاشته که این ظلم است و ما مقابل آن می‌ایستیم. مقام معظم معظم رهبری نیز ما با همراه هستند.

صادقی بیان کرد: حکومت ما این مولفه‌های زندگی حضرت امام حسین (ع) را قبول دارد. رهبر عزیز ما طرفدار ما هستند. ما شیعه امام حسین و پیرو رهبریم. صدای آزادیخواهی و دفاع از مظلوم سر می‌دهیم. امیدوارم از فرهنگ عاشورا فقط گریه را یاد نگیریم و راه امام را دنبال کنیم. راه ایشان، عبادت، مبارزه با نفس و مبارزه با ظلم است.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز