خبرگزاری کار ایران

رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار گلستان :

با تغییر میانگین حقوق بازنشستگی به ۵ سال سفره کارگران کوچکتر می‌شود

asdasd
کد خبر : ۱۳۷۵۸۰۶

رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار گلستان گفت: با تغییر میانگین حقوق بازنشستگی‌از ۲ به ۵ سال سفره کارگران کوچکتر خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، روح الله تجری در دیدار با رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی در گرگان اظهار کرد: تغییر میانگین حقوق بازنشستگی‌ از ۲ به ۵ سال قطعا سفره کارگران را کوچکتر خواهد کرد و کارگران در هنگام بازنشستگی فقیرتر می‌شوند. اگر مجلس این لایحه که میزان محاسبه را از ۲ سال به ۵ سال تصویب کند فقط شاهد اضافه شدن جمعیت به اعتراض کنندگان بازنشستگی خواهیم بود.

وی ادامه داد: درحال حاضر با وجود محاسبه ۲ سال آخر بازنشستگی بازهم این حقوق کفاف زندگی را نمی‌دهد.

تجری بیان کرد: متاسفانه دولت تورم را نتوانسته مهار کند و به وعده‌های خود عمل نکرده است. شاهد افزایش قیمت‌های کالاهای اساسی هستیم که حدود تا ۵۰ درصد افزایش پیدا کرده‌اند و زندگی کارگران را دچار مشکل کرده است.

وی افزود: کارگران وقتی به خرید می‌روند و مواد غذایی و کالاهای مصرفی را خرید می‌کنند این احساس را ندارند که تورم کتنرل شده است.

وی بیان کرد: تورم درکشور قابل پیش‌بینی نیست و تعیین دستمزد کارگران در شورایعالی کار هم براساس قانون نبوده و طبق آمار رسمی نرخ تورم بیش از ۴۰ درصد است ولی فقط ۲۷ درصد افزایش حقوق انجام شده است.

وی گفت: برخی از ماده‌های برنامه هفتم توسعه کاملا علیه کارگر است. مواد ۶۶ و ۶۷ این برنامه سن بازنشستگی را افزایش داده و شرایط برخورداری از بازنشستگی پیش از موعد در مشاغل سخت را بسیار دشوارتر کرده است.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز