خبرگزاری کار ایران

| 18:19   
کد خبر : ۱۳۶۹۰۷۳
وزیر کار در نخستین نشست کمیته پدافند غیرعامل:

ضایعات نخاعی هزینه‌های زیادی را به سازمان بهزیستی تحمیل می‌کند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این‌که پدافند غیرعامل یکی از مؤلفه‌های اقتدار ملّی یک کشور است، گفت: اساس پدافند غیرعامل مبتنی بر اصل پیشگیری است.

ضایعات نخاعی هزینه‌های زیادی را به سازمان بهزیستی تحمیل می‌کند

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز روابط‌عمومی و امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «سیدصولت مرتضوی» در نخستین نشست کمیته پدافند غیرعامل که با حضور سردار سرتیپ پاسدار «غلامرضا جلالی» رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور برگزار شد، اظهار کرد: در کشوری که پدافند غیرعامل از اقتدار و ابهت مناسبی برخوردار است، توانمندی لازم برای رصد حوادث احتمالی و تمهیداتی برای پیشگیری وجود دارد. 

وی معتقد است: موضوع پدافند غیرعامل در لحظه‌لحظه زندگی انسان‌ها اثرگذار است؛ پدافند غیرعامل یکی از مؤلفه‌های قدرت در کشور است و اساس آن مبتنی بر اصل پیشگیری است. به‌عنوان مثال، در اپیدمی کرونا که زندگی فردی و اجتماعی انسان‌ها تحت تأثیر قرار گرفت. 

مرتضوی با بیان این‌که اگر در کشوری اپیدمی قابل مدیریت و پیشگیری نباشد، هزینه‌های زیادی تحمیل می‌شود، تصریح کرد: اپیدمی حتی اقتصاد، تولید و درآمد ملّی را تحت تأثیر قرار می‌دهد و کشور را با چالش‌های فراوان مواجه می‌کند. 

وی با بیان این‌که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارتخانه‌ای عظیم با مسئولیت‌های متعدد است، بیان کرد: حدود ۵۵ درصد از سیاست‌های بهداشت و درمان، ۲۳ درصد درمان مستقیم، ۵۰ درصد تأمین مواد اولیه دارو و ۳۵ درصد تولید دارو برعهده این وزارتخانه است که موضوع بسیار مهمی است. 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: این وزارتخانه در بخش‌های گوناگون صنعت پتروشیمی و پالایشگاهی، نفت و گاز، صنایع سلولزی، تولید لاستیک، تأمین فولاد و سیمان و در زمینه موضوعات مهم دیگری همچون نسخ الکترونیک در بستر تأمین اجتماعی، پایگاه رفاه ایرانیان، کالابرگ و… فعالیت دارد. 

وی تأکید کرد: با توجه به فعالیت‌های گسترده این وزارتخانه، برنامه‌ها باید مبتنی بر دانش روز باشد تا بتوانیم در مقام پیشگیری، آسیب‌ها را شناسایی و در جهت مقابله با آسیب‌ها حرکت کنیم. 

مرتضوی با تأکید بر این‌که باید ایمنی و بهداشت کار در بخش‌های مختلف رعایت شود، خاطرنشان کرد: سالانه ضایعات نخاعی هزینه‌های زیادی را به سازمان بهزیستی تحمیل می‌کند که باید بتوانیم آن‌ها را کنترل و مدیریت کنیم. 

وی تأکید کرد: خوشبختانه اقدامات خوبی در زمینه کنترل معلولیت‌های ژنتیکی و وراثتی صورت گرفته و تا حدودی این نوع معلولیت‌ها کنترل و کاهش یافته است. 

وزیر کار در بخش دیگری از سخنانش تأکید کرد: باید بهداشت و ایمنی کار در بخش‌های مختلف افزایش یابد و همچنین با توجه به فعالیت‌های سازمان‌های تابعه هر کدام بسته به فراخور حوزه فعالیت، برنامه‌های پدافند غیرعامل خود را تدوین کنند و از افرادی که فراغ‌بال دارند، بیشتر استفاده شود. 

مرتضوی افزود: خوشبختانه حوادث کارگاهی در سال ۱۴۰۱ کاهش یافته است اما باید تلاش کنیم حادثه‌ای رخ ندهد. 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان تأکید کرد: دولت سیزدهم توفیقات زیادی در حوزه پدافند غیرعامل داشته است و امیدواریم این اقدامات خوب و مؤثر با تعامل و همکاری حوزه‌های مرتبط و مؤثر روز به روز تقویت شود و در این زمینه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آمادگی هرگونه تعامل و همکاری سازنده را دارد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز