خبرگزاری کار ایران

| 09:03   
کد خبر : ۱۳۶۸۷۱۵

اعتصاب پزشکان جوان انگلیسی در اعتراض به حقوق دریافتی

در روزهای گذشته هر سه روز یکبار دانشجویان طرحی و کارآموز حوزه درمان و پزشکی در انگلستان در اعتراض به وضعیت حقوقی خود اعتصاب کردند.

اعتصاب پزشکان جوان انگلیسی در اعتراض به حقوق دریافتی

به گزارش خبرنگار ایلنا به نقل از پایگاه حزب اجتماعی کارگران بریتانیا (SWP)، پزشکان جوان در انگلیس پس از ۷۲ ساعت تعطیلی کار این هفته باز هم آماده اعتصاب هستند. 

در روزهای گذشته هر سه روز یکبار دانشجویان طرحی و کارآموز حوزه درمان و پزشکی در انگلستان در اعتراض به وضعیت دریافتی و حقوقی خود اعتصاب کردند. 

شازیه، پزشک جوان و نماینده کادر درمان دانشجو و رزیدنت انگلستان، روز جمعه به خبرنگاران گفت: ما باید اعتصاب کنیم. ده هزار نفر از اعضای اتحادیه BMA مربوط به پزشکان و کادر درمان کارآموز طی سه روز گذشته اعتصاب خود را انجام دادند تا حقوق‌شان ۳۵ درصد افزایش یابد. 

وی افزود: در صبح روز دوشنبه روند اعتصابات ما تکمیل خواهد شد. 

پزشکان رزیدنت، دانشجو و کارآموز به همراه کادر درمان بخش زیادی از فشار کاری در حوزه درمان این کشور را تحمل می‌کنند اما در انگلستان از همه کمتر حقوق می‌گیرند. آن‌ها خواستار افزایش ۳۵ درصدی برای بازگرداندن ارزش حقوق خود به سطح سال ۲۰۰۸ میلادی (یعنی سال ۱۳۸۷) هستند. 

حدود هزار پزشک اعتصاب کننده در مقابل پارلمان انگلستان در روز گذشته تجمعی داشتند و روی پلاکاردهای خود و با فریاد شعار می‌دادند: «فقط حقوق منصفانه»! 

تاکنون دولت تنها افزایش تحقیرآمیز ۵ درصدی حقوق را مطرح کرده است. در این میان یکی از پزشکان با سابقه که به دانشجویان خود پیوسته‌است، اظهار کرد: این تظاهرات، یک تظاهرات فوق‌العاده مهم است، برای اینکه ببینیم این تعداد انبوه ما واقعا دارای قدرت است.

لورا ویلکینز یک پزشک سال اول از منطقه تیمز که برای یک هفته ۴۸ساعته فقط ۱۴ پوند در ساعت حقوق می‌گیرد، می‌گوید: این آخرین فریاد کمک ما از دولت است تا بتوانیم حرفه خود را نجات دهیم. بسیاری از دانشجویان به خاطر حقوق اندک و مخارج تحصیل و زندگی بالا از سال‌ها تحصیل خود سرخورده شده و برخی ترک تحصیل می‌کنند.

او افزود: اینکه یک پزشک نمی‌تواند مراقبت‌های ایمن و مؤثر را روز به روز برای بیماران ارائه دهد، بسیار تضعیف کننده است. افتضاح است. من به بیمارانم اهمیت می‌دهم و می‌خواهم آن‌ها در امنیت باشند. من از آن‌ها می‌خواهم مراقبت‌های با استانداردهای جهانی را که ما می‌توانیم در صورت وجود تعداد کافی از ما ارائه کنیم، دریافت کنند. اما نمی‌توانم چنین کنم وقتی خودم حقوق استاندارد نمی‌گیرم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز