خبرگزاری کار ایران

هنوز خبری از برگزاری جلسه مزدی شورایعالی کار نیست

asdasd
کد خبر : ۱۳۳۴۸۴۲

هنوز دعوتنامه برای برگزاری جلسه مزدی شورایعالی کار به دست نمایندگان کارگری نرسیده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، امروز برخی رسانه‌ها گزارش دادند که قرار است این هفته نشست مزدی شورایعالی کار برگزار و در مورد دستمزد سال آینده تصمیم‌گیری شود.

در این رابطه با علی خدایی (عضو کارگری شورایعالی کار) تماس گرفتیم؛ خدایی با بیان اینکه هنوز خبری از برگزاری جلسه نیست، گفت: دعوتنامه برای برگزاری جلسه شورایعالی کار به دست نمایندگان کارگری نرسیده است.

او افزود: دبیر شورا وزیر کار است و بایستی وزارت کار جلسه را هماهنگ و دعوتنامه صادر کند با این حال، تا این لحظه (هشتم اسفند) هیچ دعوتنامه‌ای به دست ما نرسیده است.

به گفته علی خدایی، تا اینجا برگزاری نشست‌های مزدی به شدت تاخیر دارد؛ دولت در برگزاری نشست اهمال می‌کند و گویا می‌خواهد کار را به روزهای آخر سال موکول کند.

نماینده کارگران برای چندمین بار تاکید می‌کند: ملاک گروه کارگری برای مذاکرات مزدی، سبد معیشت است و هر زمان مذاکرات آغاز شود، باید براساس نرخ سبد معیشت در مورد دستمزد 1402 تصمیم‌گیری شود؛ هرچقدر کار را عقب بیاندازند بازهم گروه کارگری از مواضع خود کوتاه نمی‌آید.

با این حساب، اخبار رسانه‌ها در مورد برگزاری نشست شورایعالی کار در هفته جاری صحت ندارد؛ لااقل تا این لحظه گروه کارگری هیچ اطلاعی از چنین نشستی ندارند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز