کد خبر: 1332666 A

درخواست کارگران «آجر دهدشت» برای رفع مشکلات مالی کارخانه

جمعی از کارگران کارخانه آجر دهدشت برای چندمین بار از مسئولان درخواست کردند به مشکلات مالی این واحد که در نتیجه ریزش یکی از کوره‌ها ایجاد شده، رسیدگی کنند.

درخواست کارگران «آجر دهدشت» برای رفع مشکلات مالی کارخانه

به گزارش خبرنگار ایلنا، تعدادی از کارگران کارخانه «آجر دهدشت» خواستار تسریع در حل مشکلات و رفع موانع تولید این واحد تولیدی برای جلوگیری از بیکاری کارگران کارخانه در نتیجه ریزش یکی از کوره‌های این کارخانه شدند.

یکی از کارگران کارخانه گفت: کارخانه آجر دهدشت در دو فاز تنها واحد تولیدی این شهرستان است که با اشتغال حدود ۳۰۰ کارگر در حوالی روستای چنگلوا در بخش مرکزی شهرستان کهگیلویه در زمینی به مساحت ۲۵ هکتار ساخته شده است.

او با بیان اینکه اخیرا یکی از کوره‌های فاز یک کارخانه ریزش کرده و نیازمند ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای احیا است، گفت: علارغم اینکه با تاکید رئیس جمهور، مسئولان تسهیلات ۵۰ میلیاردی را برای احیای کوره این کارخانه درنظر گرفته‌اند اما از قرار معلوم تنها ۱۵ میلیارد تومان از این مبلغ پرداخت شده است.

او گفت: مسئولان بارها اعلام کرده‌اند که به هیچ وجه اجازه تعطیلی یا توقیف یک واحد تولیدی فعال را نخواهند داد حال چرا برای این کارخانه که مصائب خود را پشت سر گذاشته و اکنون می‌خواهد با اشتغال جوانان افزایش بهره‌برداری بدهد، حمایت مالی نمی‌شود.

یکی دیگر از کارگران این کارخانه در ادامه سخنان همکارش گفت: فاز نخست این کارخانه در سال ۱۳۸۸ و فاز دوم این کارخانه در شهریور سال ۹۷ راه‌اندازی شده است.

او گفت: در این کارخانه که تنها محل درآمد اهالی منطقه بوده و کارگران آن سال‌ها عمر خود را برای نگهداری محل کار خود هزینه کرده‌اند، عدم حمایت مالی از کارخانه‌ای که میلیاردها تومان ارزش مالی دارد و ۲۰۰ کارگر در آن مشغول کار ند، صحیح نیست.

این کارگر به نمایندگی از همکاران خود برای چندمین بار از مقامات مسئول، خواستار رسیدگی به وضعیت کارخانه شد و گفت: در صورت ادامه این روند شاهد تعطیلی کامل فاز نخست کارخانه با دست‌کم ۲۰۰ کارگر شاغل در آن خواهیم بود که زیان بزرگی به وضعیت اشتغال منطقه خواهد زد.

انتهای پیام/
کوره درخواست کارگران «آجر دهدشت»
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر