کد خبر: 1330918 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛

چرا پرداخت حقوق بازنشستگان کارگری تاخیر دارد؟

حقوق بهمن بازنشستگان کارگری با تاخیر در حال پرداخت است.

چرا پرداخت حقوق بازنشستگان کارگری تاخیر دارد؟

به گزارش خبرنگار ایلنا، پرداخت حقوق بازنشستگان کارگری بازهم عقب افتاده است. یک بازنشسته که نام فامیل او با «جیم» شروع می‌شود، در تماس با ایلنا، از تاخیر در پرداخت حقوق خود انتقاد می‌کند و می‌گوید: پیش از این بیست و پنجم هر ماه حقوق می‌گرفتیم اما حالا دو ماه است که پرداخت‌ها یکی دو روز عقب می‌افتد.

این مساله را با علی دهقان کیا (رئیس کانون بازنشستگان کارگری تهران) در میان گذاشتیم؛ او در پاسخ گفت: متاسفانه این مشکل وجود دارد؛ از ماه قبل، پرداخت حقوق بازنشستگان براساس حروف الفبا، یکی دو روز عقب می‌افتد.

به گفته وی، این مشکل احتمالا برآمده از کمبود نقدینگی در تامین اجتماعی و عدم پرداخت بدهی‌های دولت است.

دهقان‌کیا اضافه کرد: اگر دولت بدهی‌های خود را نپردازد، سال آینده با بحران جدی مواجه خواهیم شد؛ این تاخیر در پرداخت حقوق، نشانه‌های همان بحران است که از هم‌اکنون ظاهر شده؛ اعضای کمیسیون تلفیق بودجه نیز باید بدهی جاری دولت را در ردیف‌های لایحه بودجه سال آینده ببینند؛ اگر برای پرداخت بدهی دولت، اعتبار کافی در نظر نگیرند، سال بعد پرداخت حقوق بازنشستگان با تاخیر بیشتر مواجه خواهد شد.

او تاکید کرد: همین امروز سازمان ماهی هفت تا هشت میلیارد تومان کسری بودجه دارد؛ اموال می‌فروشد، اوراق می‌فروشد تا اعتبار ریالی تعهدات را تامین کند؛ سال بعد چه می‌خواهد بکند؟

انتهای پیام/
حقوق بهمن بازنشستگان کارگری
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر