کد خبر: 1286971 A

یک فعال صنفی پرستاران:

پانزده سال صبر کردیم بازهم ما را سر می‌دوانید؟!

یک فعال صنفی پرستاران از تاخیر در اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری انتقاد کرد.

پانزده سال صبر کردیم بازهم ما را سر می‌دوانید؟!

به گزارش خبرنگار ایلنا، اجرای قانون تعرفه‌گذاری پرستاری بازهم به تعویق افتاده است؛ معاون پرستاری وزارت بهداشت در این رابطه گفته است: قرار بود اجرای قانون تعرفه‌گذاری برای خدمات پرستاری و افزایش حقوق پرستاران تا پایان شهریور عملیاتی شود اما دو هفته‌ای به تاخیر افتاده و امیدواریم در چند هفته آینده نهایی شود.

پرستاران از تاخیر مجدد کار و وعده‌ها برای چند هفته آینده انتقاد دارند؛ سیدجواد توکلی (فعال صنفی کادر درمان) در این رابطه می‌گوید: ما پرستاران پانزده سال تمام صبر کرده‌ایم ظاهراً هنوز هم این صبر باید ادامه داشته باشد چون ما را سرمی‌دوانند.

او ادامه می‌دهد: این دو هفته هم روی پانزده سالی که قانون را زمین گذاشتید؛ اما سوال این است که چرا مدام وعده می‌دهید و اجرا نمی‌کنید، وعده‌ی اول دیماه ۱۴۰۰، بعد وعده‌ی اول فروردین ۱۴۰۱ و بعدتر بازهم وعده‌ی اول شهریور ۱۴۰۱؛ حالا هم که می‌گویید بازهم دو هفته یا چند هفته منتظر بمانید!

به گفته توکلی، اینهمه انتظار آن هم برای تعرفه گذاری‌ای که مطلوب پرستاران نیست و ساخته پرداخته‌ی وزارت بهداشت با برخی مقامات نظام پرستاری است، اصلاً عادلانه نیست.

او ادامه می‌دهد: قانون را پانزده سال کنار گذاشتند؛ حالا آمده‌اند یک نسخه‌ی ابتر از قانون را دست گرفته‌اند و مدام وعده می‌دهند اجرا می‌شود؛ بعد می‌گویند چند هفته منتظر باشید؛ چرا فکر می‌کنند می‌توانند جامعه‌ی پرستاری کشور را در خوف و رجا نگه دارند؟

انتهای پیام/
قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر