کد خبر: 1285101 A

کارگران عسلویه: زودتر طرح ساماندهی را در صحن مجلس مصوب کنید

کارگران عسلویه و کنگان خواستار تصویب طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت شدند.

کارگران عسلویه: زودتر طرح ساماندهی را در صحن مجلس مصوب کنید

به گزارش خبرنگار ایلنا، هفته گذشته طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت، در کمیسیون اجتماعی مجلس به تصویب رسید؛ این طرح از پنجم تیرماه در کمیسیون اجتماعی در انتظار بررسی جزئیات و تصویب بود.

کارگران عسلویه و کنگان از نمایندگان و اعضای هیات رئیسه مجلس درخواست کردند، هرچه سریع‌تر طرح ساماندهی به صحن علنی مجلس بیاید و مصوب شود.

این کارگران می‌گویند: انتظار داریم همین ماه، طرح ساماندهی در صحن علنی مجلس مصوب شود. نمایندگان نیز به ما قول داده‌اند که این اتفاق هرچه سریع‌تر بیفتد.

حشمت‌الله سلیمانی (فعال صنفی کارگران پارس جنوبی) نیز در این رابطه می‌گوید: صدها و هزاران کارگر پیمانکاری در پارس جنوبی و سایر مناطق نفتی، در انتظار تصویب طرح ساماندهی در مجلس هستند. تنها امید این کارگران به تصویب طرحی‌ست که بیش از یکسال است در مجلس معطل مانده؛ حالا که کمیسیون اجتماعی این طرح را تصویب کرده، از ریاست مجلس انتظار داریم زودتر طرح را در برنامه‌های صحن علنی بگنجاند.

به گفته وی، با آمدن طرح به صحن و مصوب شدن، احتمال آن هست که مقدمات اجرای آن قبل از پایان سال جاری فراهم شود تا انشالله سال آینده دیگر شاهد حضور پیمانکاران در پارس جنوبی نباشیم.

او خطاب به نمایندگان مجلس می‌گوید: در حال حاضر، مهم‌ترین مطالبه‌ی کارگران نفت و گاز مانند کارگران شرکتی و پیمانکاری سایر نهادها، تبدیل وضعیت و حذف پیمانکاران است؛ امیدواریم نمایندگان به اهمیت این مساله واقف باشند و تا پایان همین ماه خبر‌های خوب از مجلس بشنویم.

انتهای پیام/
کارگران پارس جنوبی طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت تصویب در صحن علنی شورا
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر