کد خبر: 1251343 A

گزارش مرکز آمار ایران از تغییرات قیمتی مسکن تهران؛

در خرداد ماه ١٤٠١ عدد شاخص قیمت آپارتمان­‌های مسکونی شهر تهران به عدد ١٤٠,٣ رسیده است که نسبت به ماه قبل ٧.١درصد افزایش داشته است.

به گزارش ایلنا، مرکز آمار ایران طی گزارشی که در این لینک قابل مشاهده است، آخرین آمارها و محاسبات در رابطه با تورم و افزایش نرخ مسکن با تمرکز بر شهر تهران را ارائه داد.

بر طبق این گزارش، در خرداد ماه ١٤٠١ عدد شاخص قیمت آپارتمان­‌های مسکونی شهر تهران به عدد ١٤٠,٣ رسیده است که نسبت به ماه قبل (١٣١.٠)،  ٧.١درصد افزایش داشته است.

همچنین در خرداد ماه ١٤٠١ تورم نقطه به نقطه قیمت آپارتمان‌­های مسکونی شهر تهران به عدد ٣٥,٥ درصد رسیده است. تورم نقطه به نقطه این ماه در مقایسه با ماه قبل (٢٩.٦ درصد) ٥.٩ واحد درصد افزایش داشته است. در همین ماه نرخ تورم ماهانه قیمت آپارتمان­‌های تهران ٧,١ درصد بوده است. لازم به ذکر است تورم ماهانه خرداد ماه در مقایسه با همین داده در ماه قبل (٦.٠ درصد)، ١.١واحد درصد افزایش داشته است.

طبق گزارش واصله از مرکز آمار ایران، در خرداد ماه سال جاری متوسط وزنی قیمت آپارتمان‌­های مسکونی فروش رفته در مناطق ٢٢گانه شهر تهران به رقم ٤١٤٠٨٨ هزار ریال (یعنی بیش از متری چهل میلیون تومان) رسیده است. در این ماه منطقه ١ با متوسط قیمت ٧٨٤٤٧٢ هزار ریال (نزدیک متری هشتاد میلیون تومان) بیشترین و منطقه ١٧ با متوسط قیمت ٢٠٧٨٨٥ هزار ریال کمترین قیمت (نزدیک به متری بیست میلیون تومان) را در بین مناطق ٢٢ گانه شهر تهران به خود اختصاص داده­‌اند.

23423423

انتهای پیام/
تورم مرکز آمار ایران قیمت خانه در تهران مسکن کارگران تورم مسکن تورم خرداد 1401 قیمت مسکن تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر