کد خبر: 1245237 A

کارگران ایران مایه تبریز می‌گویند: اداره کار به ما پیشنهاد تسویه حساب و گرفتنِ بیمه بیکاری می‌دهد اما ما بعد از بیش از ۱۰ - ۱۵سال کار در این شرکت نمی‌توانیم به راحتی تسویه حساب کنیم و با این سن و سال به سراغ کار دیگری برویم.

جمعی از کارگران شرکت ایران مایه تبریز در تماس با خبرنگار ایلنا از ادامه‌ی بلاتکلیفی خود گفتند. 

این کارگران که به دلیلِ تعطیلی کارخانه حدود یک سال بیکار هستند، می‌گویند: در سفر رئیس‌جمهور به استان آذربایجان شرقی، در مورد مشکلات کارگران و تعطیلی شرکت نامه‌ای به خانم طالبی دارستانی، مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی وزارت کار، تقدیم کردیم و ایشان دستور بررسی موضوع ظرف ده روز آینده را دادند اما با گذشت ۲۰ روز هیچ اتفاقی نیفتاده است. 

کارگران می‌گویند: در حالیکه رأی پیشین ما در گرفتنِ حق‌السعی با شکایت کارفرما از طرف دیوان عدالت اداری لغو شد، منتظریم که مجددا جلسات هیأتهای تشخیص و حل اختلاف برگزار شود تا مجدد این موضوع را پیگیری کنیم. 

به گفته‌ی آن‌ها؛ مسئولان در حالیکه از یک سال گذشته قول پیگیری موضوع و واگذاری شرکت از کارفرمای خارجی به کارفرمای ایرانی را می‌دادند اما اکنون می‌گویند چون شرکت خصوصی است کاری از دستمان برنمی‌آید. 

این کارگران می‌گویند: اداره کار به ما پیشنهاد تسویه حساب و گرفتنِ بیمه بیکاری می‌دهد اما ما بعد از بیش از ۱۰ - ۱۵سال کار در این شرکت نمی‌توانیم به راحتی تسویه حساب کنیم و با این سن و سال به سراغ کار دیگری برویم. 

کارگران نگران این هستند که در جلسه‌ی هیأت تشخیص و حل اختلاف، حکم به تسویه حساب آن‌ها داده شود که در اینصورت امکان پیگیریِ موضوع واگذاری شرکت به تعویق می‌افتد. 

کارخانه ایران مایه تبریز در سال ۱۳۸۷ به یک شرکت ترکیه‌ای - فرانسوی واگذار شد، اوایل سال ۱۴۰۰ این شرکت به بهانه‌ی ضررده بودن، تعطیل شد و کارفرما با ۱۵۰ نفر از کارگران تسویه حساب کرد که از این تعداد حدود ۳۰ نفر حاضر به تسویه حساب نشدند.

انتهای پیام/
وزارت کار حق السعی ایران مایه تبریز تعطیلی کارخانه ایرانه مایه تسویه حساب کارگران طالبی دارستانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر