کد خبر: 1160521 A

اعتراض نیروهای قرادادی اداره فرهنگ و ارشاد به دستمزدهای پایین/ بعد از بیست سال کار، حداقل حقوق می‌گیریم

جمعی از کارکنان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان کهگیلویه و بویراحمد می‌گویند: بعد از حدود ۲۰ سال خدمت در این اداره، دستمزدمان حدود ۳میلیون و هشتصدهزار تومان است.

اعتراض نیروهای قرادادی اداره فرهنگ و ارشاد به دستمزدهای پایین/ بعد از بیست سال کار، حداقل حقوق می‌گیریم

به گزارش خبرنگار ایلنا، جمعی از کارکنان قراردادی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان کهگیلویه و بویراحمد در اعتراض به حقوق پایین خود گفتند: بعد از حدود ۲۰ سال خدمت در این اداره دستمزدمان حدود ۳میلیون و هشتصدهزار تومان است و ما به شدت به این وضعیت اعتراض داریم. 

یکی از کارکنان این اداره در اقدامی نمادین به پشت بام اداره ارشاد رفت و گفت: اگر مسئولان کشور به فکر حقوق کارمندان این اداره نباشند و اگر تا یک ماه آینده این وضعیت درست نشود راهی جز این ندارم که خود را از پشت بام به پایین بیندازیم. 

این نیروها می‌گویند: مسئولان بگویند بعد از ۲۰ سال خدمت آیا حقوقمان باید این باشد؟ با سه میلیون و هشتصد تومان نمی‌توانیم زندگی کنیم. 

امان‌الله نجفی (معاون مالی اداره فرهنگ و ارشاد کهگیلویه و بویراحمد) در شرح وضعیتِ این کارکنان به ایلنا می‌گوید: وزارت ارشاد از اول سال اعلام کرد که احکام نیروهای قراردادی، مشابه پیمانی‌ها باشد و همین تصمیم باعث شد حقوق این کارمندان حدود یک میلیون و پانصد تومان کاهش پیدا کرد. 

وی ادامه داد: این کارمندان در فیش حقوقی سال ۹۹ خود مبلغی را تحت عنوان «سایر» دریافت می‌کردند و این باعث می‌شد دستمزد آن‌ها بیشتر از حداقل حقوق شود. اما با اعلام اداره ارشاد احکام این کارمندان مشابه احکام پیمانی‌ها شد و این مبلغ از دستمزد آن‌ها حذف شد. با این اوصاف افزایش دستمزد ۱۴۰۰ عملا در حقوقِ امسال این کارمندان نشان داده نشده و آن‌ها تقریبا مشابه سال قبل و بعضا کمتر از آن حقوق دریافت می‌کنند. 

نجفی با بیان اینکه این مشکل سراسری و صرفا مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد نیست، گفت: مدرک این کارمندان پایین است و به همین دلیل این افراد حتی فوق‌العاده‌ای که مختص کارمندان دیگر است را دریافت نمی‌کنند. 

معاون مالی اداره فرهنگ و ارشاد کهگیلویه و بویراحمد در پایان گفت: ما برای رفع این مشکل بارها با وزارت ارشاد مکاتبه کردیم و حتی حضوری به جلسه با مسئولان مربوطه رفتیم که متاسفانه جواب آن‌ها این بود که راهی وجود ندارد. در هر حال امیدواریم مشکل این کارمندان هر چه سریعتر حل شود، چراکه دریافت حداقل حقوق بعد از بیست سال کار واقعا دور از عدالت است.

انتهای پیام/
حداقل دستمزد حقوق 1400 اداره فرهنگ و ارشاد استان کهگیلویه و بویراحمد حقوق پایین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر