کد خبر: 112997 A

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری خبر داد:

چکیده: «صندوق بازنشستگی نیز در چارچوب وضع کنونی سیستم بازنشستگی پس از مطالعات و پژوهش‌های گسترده، طرح حساب‌های انفرادی را با هدف ایجاد پس انداز برای شاغلین به منظور بهره گیری در دوران بازنشستگی آماده کرده است که در آینده اجرایی می شود».

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری از اجرای طرح بیمه تکمیلی بازنشستگی برای یک میلیون و ۲۰۰کارمند دولت در قالب حسابهای انفرادی برای شاغلان و کارکنان دولت خبر داد.

به گزارش ایلنا، ایراندخت عطاریان اجرای این برنامه جدید در دولت یازدهم را در راستای بهبود معیشت و تأمین آتیه کارکنان و شاغلان دولت عنوان کرد و گفت: بر اساس ماده ۲۸ برنامه پنجم توسعه، صندوق‌های بیمه اجتماعی مجاز به افتتاح حساب انفرادی برای بیمه شدگان با مشارکت فرد هستند.

او در این خصوص افزود: صندوق بازنشستگی نیز در چارچوب وضع کنونی سیستم بازنشستگی پس از مطالعات و پژوهش‌های گسترده، طرح حساب‌های انفرادی را با هدف ایجاد پس انداز برای شاغلین به منظور بهره گیری در دوران بازنشستگی آماده کرده است که در آینده اجرایی می شود.

وی با بیان اینکه بیمه تکمیلی بازنشستگی به صورت اختیاری و با مشارکت بیمه شده برای کارکنان و شاغلان دولت اجرا می‌شود، افزود: در این طرح ضرورتاً باید الزاماتی چون امتیازات تشویقی(مالیات، مشارکت کارفرما و تسهیلات رفاهی)، تضمین‌های لازم پیشگیری از استفاده زود هنگام وجوه به ترتیب برای تشویق افراد به نحوی که مشارکت فعال در طرح داشته و علاقه‌مندانه پیگیر حضور در آن باشند انجام می شود.

عطاریان اظهار داشت: صندوق بازنشستگی کشوری در راستای اجرای تکالیف قانونی برنامه پنجم توسعه و مبتنی بر طرح استقرار نظام جامع تأمین اجتماعی چند لایه مقدمات اجرای برنامه جدید را آماده کرده و تلاش دارد در مرحله اول به صورت آزمایشی طرح حساب‌های انفرادی را در یکی از دستگاههای دولتی اجرا و سپس برای یک میلیون ۲۰۰ نفر شاغل و کارمند دولت به اجرا درآورد.

بازنشستگی برنامه پنجم توسعه دولت مالیات کشوری میلیون صندوق بیمه تکمیلی انفرادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر