خبرگزاری کار ایران

گلایه کارگران شهرداری زنجان از اجرا نشدن طرح طبقه‌بندی مشاغل

asdasd
کد خبر : ۱۱۱۷۷۶۹

حدود ۹۰۰ کارگر خدماتی و فضای سبز شهرداری زنجان منتظر اجرای طبقه‌بندی مشاغل خود هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، اگرچه کارگران قرارداد رسمی شهرداری زنجان موفق به دریافت مزد مبنای طبقه‌بندی مشاغل شده‌اند اما کارگران خدماتی و فضای سبز همچنان از این قانون بی‌بهره هستند.

به گفته این کارگران، شهرداری بر اساس نامه مدیرکل کار استان موظف است تا مزد طبقه‌بندی مشاغل را به حساب کارگران واریز کند اما تاکنون مبلغی پرداخت نشده است.

یکی از کارگران شهرداری زنجان درباره این موضوع به ایلنا گفت: سال گذشته به دنبال درخواست کارگران فضای سبز و خدماتی شهرداری زنجان مبنی بر لزوم اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل برای افزایش دستمزدهایشان، مدیرکل کار استان زنجان با ارسال نامه‌ای از شهردار زنجان خواست طبق قانون کار برای افزایش دستمزد کارگران شهرداری، طرح طبقه‌بندی مشاغل را در این واحد خدمات شهری اجرا کند.

وی ادامه داد: اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل، تنها طرح قانونی روابط کار برای رفع استثمار و بهره‌کشی از کار کارگران است؛ اما علیرغم ده سال انتظار، هنوز طبقه‌بندی مشاغل برای کارگران خدماتی و فضای سبز شهرداری زنجان اجرایی نشده است.

طبق اظهارات آن‌ها؛ بر اساس ماده ۵۰ قانون کار اگر کارفرما اقدام به اجرای این طرح نکند، اداره کار می‌تواند طرح را تهیه و اجرا کند ضمن اینکه کارفرما مکلف به پرداخت جریمه و مابه‌التفاوت مزد ناشی از اجرای طرح، به همه کارگران است.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز