خبرگزاری کار ایران

نگرانی کارگران از افزایش قطعی برق در واحدهای صنعتی اشتهارد/ ادامه روند منجر به توقف تولید و بیکاری کارگران می‌شود

asdasd
کد خبر : ۱۱۱۷۶۴۱

منابع کارگری در استان البرز می‌گویند به دنبال قطعی مکرر برق، فعالیت شغلی کارگران شاغل در شهرک صنعتی اشتهارد با تهدید مواجه شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، منابع کارگری در استان البرز گفتند: بیش از ۲۰ هزار کارگر در شهرک صنعتی اشتهارد مشغول کارند که امنیت شغلی برخی از آن‌ها به دلیل قطعی مکرر برق به خطر افتاده است.

طبق گزارش این کارگران؛ صدها واحد تولیدی، صنعتی و خدماتی در شهرک صنعتی اشتهارد فعالند که با مشکل قطعی برق مواجهند. اکثر این واحدها به دلیل وقوع این مشکل ناچار هستند با کاهش تعداد شیفت‌ها از فعالیت روزانه کارخانه بکاهند و در برخی از واحدها هم از انجام شیفت‌های اضافه‌کاری خبری نیست.

به نقل از این کارگران گفته می‌شود؛ مشکلات واحدهایی که بیشتر از دیگر کارخانه‌ها به برق نیاز دارند، بغرنج‌تر است و اگر همین روال ادامه یابد، قطعا با مشکلات جدی‌تری روبه‌رو خواهند شد.

مسئولان این شهرک صنعتی؛ قطعی مکرر برق را ناشی از افزایش مصرف برق و مشکلات کم آبی و خشکسالی اعلام کرده‌اند. بر اساس اظهارات یکی از کارگران شاغل در این شهرک؛ یک سوم فعالیت روزانه کارخانه‌ها با قطعی چندساعته برق متوقف می‌شود و در نتیجه کارگران امنیت شغلی خود را از دست می‌دهند.

به گفته او؛ آنچه موجب نگرانی شده، وضعیتی است که از مدت‌ها پیش برای کارگران شاغل در این شهرک صنعتی به وجود آمده چراکه به سبب قطعی برق، میزان کارکرد و درآمد آن‌ها کم شده است.

این کارگر در ادامه اضافه کرد: قطعی برق موجب اختلال فعالیت تولیدی محل کارمان شده و ما از انجام شیفت‌های اضافی محروم شده‌ایم. کارخانه نیز به دلیل این مشکل با حداقل نیروی کار به فعالیت تولیدی خود ادامه می‌دهد.

به گفته این کارگر شاغل در مجتمع صنعتی اشتهارد؛ کارفرمایان در حال حاضر در تلاش هستند از طریق نهادهای دولتی همانند استانداری و فرمانداری شهرستان اشتهارد به نوعی مشکلی که برای اهالی شهرک صنعتی بوجود آمده را مرتفع کنند.

او گفت: در حالی میزان تولیدات محل کارمان کاهش یافته که علاوه بر کاهش میزان مصرف برق، دچار مشکلات بی‌آبی نیز هستیم.

به گفته وی؛ مشکل دیگر کارگران شاغل در شهرک صنعتی اشتهارد که از شهر‌های دور و نزدیک همانند کرج، بوئین زهرا و سایر شهرها و روستاهای حاشیه‌ای در‌ تردد هستند، به دلیل نداشتن سرویس‌های ایاب و ذهاب و کمبود اتوبوس و خودروهای عمومی است و به همین دلیل هر ماه بخشی  از درآمد خود را صرف کرایه ماشین‌ می‌کنند.

او  در خاتمه گفت: قطعی ناگهانی برق درست زمانی رخ می‌دهد که کارخانه‌ها فعال و کارگران با ماشین آلات مشغول کارند. این قطعی ناگهانی موجب خسارت و آسیب‌دیدگی قطعات برقی و ماشین‌آلات می‌شود.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز