کد خبر: 248667 A

مدیرعامل بانک مسکن عنوان کرد:

بانک مسکن پیشنهاد وام ۸۰ میلیونی را به بانک مرکزی ارایه نکرده بود اما این بانک به دنبال افزایش قدرت خرید مردم است. هم اکنون منتظر بررسی‌های کار‌شناسی بانک مرکزی در خصوص ارایه تسهیلات ۶۰ میلیون تومانی هستیم.

مدیرعامل بانک مسکن گفت: با توجه به تاکیداتی که مقام معظم رهبری مبنی بر اتمام هر چه سریع‌تر مسکن مهر وجود داشتند، کلیه قراردادهای منعقد شده در این حوزه تاکنون به دو میلیون و ۳۷۰ هزار واحد رسیده که مبلغی بالغ بر ۴۷ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان را در بر می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدهاشم بت شکن در نشست خبری وزارت اقتصاد امور دارایی به مناسبت دهه فجر برگزار کرده است، گفت: بر اساس آماری که بانک مرکزی روز گذتشه به من اعلام کرد، ‌ کل تسهیلات اعطایی در نظام بانکی در ۹ ماهه سال جاری، رقمی در حدود ۲۳۸۱ هزار میلیارد ریال بوده که این رقم در بخش مسکن و ساختمان ۲۹۰ هزار میلیارد ریال بوده است.

بت شکن گفت: بانک مسکن در ۱۰ ماهه سال جاری ۱۵۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده ضمن آنکه ۵۴۶ هزار واحد مسکن نیز تامین مالی شده است.

مدیرعامل بانک مسکن، مانده تسهیلات این بانک را ۱۰۷ هزار میلیارد ریال ذکر کرد و اظهار داشت: بانک مسکن بزرگ‌ترین بانک از نظر مانده تسهیلات اعطایی است.

بت شکن همچنین به ارائه آخرین آمار از تسهیلات پرداختی در مسکن مهر پرداخت و گفت: با توجه به تاکیداتی که مقام معظم رهبری مبنی بر اتمام هر چه سریع‌تر مسکن مهر وجود داشتند، کلیه قراردادهای منعقد شده در این حوزه تاکنون به دو میلیون و ۳۷۰ هزار واحد رسیده که مبلغی بالغ بر ۴۷ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان را در بر می‌گیرد.

وی با بیان این‌که تاکنون یک میلیون و ۳۷۰ هزار واحد مسکن مهر فروش اقساطی شده‌اند یادآور شد: طی ۱۰ ماهه سال جاری ۳۱۳ هزار واحد فروش رفته که رشد ۳۰ درصدی را نسبت به مشابه سال قبل به همراه دارد.

مدیرعامل بانک مسکن در پاسخ به پرسشی در خصوص رد تسهیلات ۸۰ میلیون تومانی مسکن، اظهار داشت: بانک مسکن این پیشنهاد را به بانک مرکزی ارایه نکرده بود و این بانک به دنبال افزایش قدرت خرید مردم است.

وی اظهار داشت: بانک مسکن هم اکنون منتظر بررسی‌های کار‌شناسی بانک مرکزی در خصوص ارایه تسهیلات ۶۰ میلیون تومانی است.
مسکن مهر وام مسکن محمدهاشم بت شکن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر