کد خبر: 239718 A

خبرگزاری کویت از سفر روز سه شنبه(امروز) علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی به کویت خبر داد.

خبرگزاری کویت از سفر روز سه شنبه(امروز) علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی به کویت خبر داد.

به گزارش ایلنا و به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی(شادا)، خبرگزاری کویت ' کونا ' در گزارشی با اشاره به گسترش روابط تجاری و اقتصادی بین جمهوری اسلامی ایران و دولت کویت؛ روند افزایش سطح مناسبات دوکشور در سالهای اخیر را ' چشمگیر ' توصیف کرد.

براساس این گزارش؛ قرار است ' علی طیب نیا ' وزیر اقتصادی و دارایی جمهوری اسلامی ایران امروز(سه شنبه) در راس هیاتی اقتصادی برای بحثو تبادل نظر درباره گسترش روابط اقتصادی دو جانبه وارد کویت شود.

طیب نیا در این سفر ضمن بازدید از اتاق بازرگانی و صنایع کویت؛ با فعالان بخش خصوصی و نیز سرمایه گذاران کویتی درباره زمینه های سرمایه گذاری در ایران بحثو تبادل نظر خواهد کرد.

این خبرگزاری، دیدار ' شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح ' امیر کویت از تهران در نیمه سال گذشته میلادی را نشان از رشد و شکوفایی روابط بین دو کشور دوست برشمرد.

خبرگزاری کویت اضافه کرد: بر اساس گزارش سازمان مرکزی آمار این کشور، ایران رتبه چهاردهم را در بین کشورهای وارد کننده کالاهای غیر نفتی و فرآورده های آن از کویت به خود اختصاص داده، بطوری که حجم صادرات کویت در سه ماهه اول سال ۲۰۱۴ میلادی با۱.۴ درصد رشد نسبت مدت مشابه در سال قبل آن به ۵.۳میلیون دینار کویت(هر دینار سه دلار و ۵۴ سنت است) رسید.

بر اساس این گزارش، میزان صادرات کالاهای ایرانی به کویت ۲۲.۸میلیون دینار و میزان صادرات کالا از کویت به ایران نیز در قالب صادرات مجدد حدود ۴.۸میلیون دینار بود.

ایران و کویت توافقنامه تشویق و حمایت از سرمایه گذاری را در سال ۲۰۰۷ میلادی برای ایجاد فرصت های سرمایه گذاری های اقتصادی بین دو کشور امضا کردند.

امور اقتصادی و دارایی ایران بخش خصوصی جمهوری اسلامی ایران دلار دولت سرمایه گذاران سرمایه گذاری فرصت های سرمایه گذاری کویت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر