کد خبر: 236328 A

نایب رییس مجلس شورای اسلامی؛

ایجاد نهادهای مالی مختلف در راستای گسترش بازار سرمایه کار با اهمیتی بود و قدم های با ارزشی نیز در این راستا برداشته شد.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امیدوارم مدیران بازار پولی، مالی و سرمایه از تمام توان خود برای ارتقا کارآیی این نهاد بهره بگیرند و تدابیر مبتنی بر دانش و اخلاق و همچنین انگیزه های والای انقلابی و اقتصادی تداوم یابد تا امیدها را افزایش داده و مجموعه را بانشاط کند.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدحسن ابوترابی فرد روز شنبه در مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و بانک توسعه صادرات که با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی در وزارت اقتصاد برگزار شد، افزود: در مسئولیت های کلان اقتصادی تعهد به تخصص، مقدم است تا ریشه فساد خشک شود.

وی تصریح کرد: بعد از تصویب قانون بازار اوراق بهادار در آذر ماه ۸۴ در مجلس شورای اسلامی، علی صالح آبادی به عنوان رئیس سازمان انتخاب شد و این قانون یکی از قوانین راهگشای بازار سرمایه ایران بود که با تفکیک نهاد اجرا و ناظر، راه برای رشد و شکوفایی این نهاد هموار شد.

وی با اشاره به اینکه در سالهای ۹۱ و ۹۲ نقدینگی کل کشور ۵۰۰ هزار میلیارد تومان بود، گفت: معادل همین مبلغ شاهد فعالیت در بازار سرمایه بودیم که این امر نشان از نقش عمیق بازار سرمایه در اقتصاد دارد.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد نهادهای مالی مختلف در راستای گسترش بازار سرمایه کار با اهمیتی بود و قدم های با ارزشی نیز در این راستا برداشته شد.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بودجه شهر تهران ۱۵ هزار میلیارد تومان است که این رقم به معنای ثروتمند بودن ماست اما باید هزینه های خود را کاهش داده و درآمدهای مالیاتی را سامان دهیم.

اخلاق اقتصاد امور اقتصادی و دارایی بودجه رئیس مجلس شورای اسلامی رشد سازمان بورس و اوراق بهادار سرمایه مجلس شورای اسلامی مراسم تودیع و معارفه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر