کد خبر: 231065 A

پالیزدار شعار همایش ملی ارتقا سلامت اداری و مبارزه با فساد را اعلام کرد؛

مشاور معاون اول رئیس‌جمهور و رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی ارزیابی میزان اجرای فرمان هشت ماده‌ای رهبر معظم انقلاب در مبارزه با مفاسد اقتصادی و عزم ملی برای تحقق فرمان ایشان را، یکی از اصلی ترین دلایل برگزاری همایش روز دوشنبه عنوان کرد.

مشاور معاون اول رئیس‌جمهور و رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی ارزیابی میزان اجرای فرمان هشت ماده‌ای رهبر معظم انقلاب در مبارزه با مفاسد اقتصادی و عزم ملی برای تحقق فرمان ایشان را، یکی از اصلی ترین دلایل برگزاری همایش روز دوشنبه عنوان کرد.

به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت کاظم پالیزدار با اشاره به برگزاری همایش ملی ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد که قرار است روز دوشنبه ۱۷ آذر با حضور سران سه قوه و مسئولان ارشد کشوری، فعالان بخش خصوصی، نخبگان علمی و اصحاب رسانه در سالن اجلاس سران برگزار شود گفت: اجرای فرمان هشت ماده ای رهبر معظم انقلاب در مبارزه با مفاصد اقتصادی یکی از اصلی ترین دلایل برگزاری این همایش است.

پالیز دار با تاکید براینکه مبارزه با فساد منحصر به برگزاری این همایش نیست، گفت: ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی متشکل از معاونین اول قوا و نمایندگان آن‌ها، با هدف ارتقای سلامت اداری از طریق هماهنگی میان قوا و تجهیز ظرفیت‌ دستگاه‌های اجرایی برای مبارزه با فساد تشکیل شده و تاکنون توانسته‌است گام‌های مؤثری در این مسیر بردارد.

مشاور معاون اول رئیس‌جمهور در ادامه تشریح اهداف برگزاری این همایش، گفت: در گذشته به‌‌رغم انتشار مقطعی و انعکاس غیرمستقیم اهداف و عملکرد ستاد در حد برخی اخبار پراکنده در رسانه‌ها؛ حضور فعال، تعامل مؤثر و عزم قوا برای مقابله با فساد در عموم اجتماع علی‌الخصوص میان نخبگان آنچنان که شایسته و بایسته است صورت نگرفته است.

پالیزدار با بیان اینکه تا کنون ریشه‌یابی علل ایجاد فساد، چالش‌های مقابله و راهبردهای آن مورد هم‌اندیشی عمومی قرار نگرفته است و فضا تنها به دست رسانه‌های جنجالی و بعضاً هدف‌دار سپرده شده است افزود: متأسفانه تا کنون مطالبات مردم و اصحاب رسانه شکل مطلوب به خود نگرفته و فرهنگ‌سازی و فراخوان عمومی برای فعال شدن جامعه و گروه‌های مردم نهاد در مقابله با فساد صورت نگرفته است، از این رو برگزاری همایش و هم‌اندیشی عمومی با موضوع ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد، در سطح کلان و با حضور مسئولین نظام جمهوری اسلامی ایران در عالی‌ترین سطح خود می‌تواند ظرفیت بالقوه جامعه در مبارزه با فساد را فعال ساخته و مطالبات جامعه از حاکمیت را شکل مطلوب بخشد.

رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی با بیان اینکه این همایش در آستانه روز جهانی مبارزه با فساد(۱۸ آذر، ۹ دسامبر) برگزار می شود گفت: انعکاس اقدامات و بیان رویکردهای سه قوه و نمایش عمومی عزم و اراده جدی قوا در مبارزه با فساد و اطمینان بخشی از ایجاد محیطی سالم و امن برای فعالیت‌های اقتصادی اهداف و پیام اصلی این همایش است و امید است با این حرکت فضای فکری منفی جامعه نسبت به فساد از میان رفته و انعکاس مطلوبی در سطح بین‌الملل برای نظام جمهوری اسلامی ایران ایجاد شود.

پالیزدار شعار همایش را " حرکت ملی به سوی کشور بدون فساد " عنوان کرد و گفت: در این همایش هر یک از نهادها و مراجع مرتبط و مسئول در امر مقابله، فرهنگ‌سازی و پیشگیری از فساد؛ به ایراد گزارشی از محورهای کلی عملکرد و دستاوردهای قابل طرح خود، چالش‌ها و برنامه‌های آتی خود خواهند پرداخت.

رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی در ادامه گفت: سه محور کلی برنامه و راهبردهای حاکمیت در مبارزه با فساد، نقش جامعه مدنی در مقابله با فساد و نقش فرهنگ در مبارزه با فساد در دستور کار همایش قرار دارد.

اصحاب رسانه بخش خصوصی جامعه دولت رهبر معظم انقلاب سلامت فرهنگ سازی معاون اول رئیس جمهور مفاسد اقتصادی نظام جمهوری اسلامی ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر