کد خبر: 231044 A

وزیر اقتصاد:

پروسه زمانی فساد ۱۲ هزار میلیاردی در حدود دو سال به طول انجامید که البته آسیبی از این موضوع به بانک و منابع سپرده گذاران وارد نشد و عوامل آن دستگیر و به زندان فرستاده شده‌اند.

وزیر اقتصاد گفت: پروسه زمانی فساد ۱۲ هزار میلیاردی در حدود دو سال به طول انجامید که البته آسیبی از این موضوع به بانک و منابع سپرده گذاران وارد نشد و عوامل آن دستگیر و به زندان فرستاده شده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی طیب نیا در نشست خبری امروز در خصوص فساد کشف شده اخیر، خبر داد: «اخیرا پرونده هایی در بخش‌های مختلف بانکی، مالیاتی و گمرکی مربوط به فساد مالی اداری در حال پیگیری است. در یک مورد آن، مجموعه ارزش اقدامات خلاف به ۱۲ هزار میلیارد تومان می‌رسد.»

وزیر اقتصاد اعلام کرد: «یک شرکت «کاغذ» تشکیل شده بود که با همکاری ماموران برخی دستگاه‌ها، افراد بازنشسته و بعضا شاغل در حوزه جعل سند در مالیات و برای دریافت وام از بانک کشف شد. یکی از شرکت ها از فاکتور جعلی این شرکت استفاده کرده و داوطلبانه ۱۲۰ میلیارد تومان به سازمان مالیاتی پرداخت کرده تا سازمان مالیاتی از پیگیری قضایی فساد آن منصرف شود.»

وی با اشاره به این مسئله که این رقم مربوط به گردش فعالیت در یک دوره مالی است، خاطرنشان کرد: «براین اساس با مدیرعامل بانک ذیربط مذاکراتی انجام دادم و مشخص شد که تمام وجوه به بانک بازگشته است.»

طیب‌نیا تصریح کرد: «در حدود دو سال، پروسه زمانی فساد مذکور به طول انجامید که البته آسیبی از این موضوع به بانک و منابع سپرده گذاران وارد نشده و عوامل آن دستگیر و به زندان فرستاده شده‌اند.»

وی گفت: «این رقم مربوط به گردش چک‌های بین بانکی بلاوجه و بخشی نیز به صدور ضمانت نامه های بانکی باز می گردد، که با خلاء نحوه صدور ضمانت های بانکی، شورای پول و اعتبار آنرا اصلاح کرد.»

اقتصاد چک زندان شورای پول و اعتبار مالیات کشف فساد بانک بازنشسته میلیاردی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر