کد خبر: 212251 A

مدیر داخلی موسسه کارگزاری بیمه UIB انگلیسی در گفتگو با ایلنا:

ایران اگر خواهان سرمایه گذاری اروپا، امریکاوحتی آسیایی‌ها در تمامی بخش‌های سرمایه گذاری و فعالیت‌های اقتصادی به خصوص حوزه انرژی است باید بحثبیمه را به صورت جدی پیگیری کند.

مدیر داخلی موسسه کارگزاری بیمه UIB انگلیسی با بیان این مطلب که ایران برای مبادلات بین‌المللی باید زیرساخت‌های بیمه ای را جدی بگیرد، گفت: امیدواریم با لغو تحریم‌ها در آینده نزدیک بتوانیم در تمامی پروژه‌ها به خصوص خط لوله شمال و جنوب حضور داشته باشیم.

ریچارد اسکات، مدیر داخلی موسسه کارگزاری بیمه UIB انگلیسی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در خصوص هدف از برگزاری سمینارآموزشی بیمه در ایران گفت: اهمیت و نقش بیمه در مبادلات تجاری و بازرگانی ایران از دلایل برگزاری چنین سمینارهایی است، از ان‌جا که ایران در بحثبازار انرژی از قبیل نفت، گاز نقش به سزایی در منطقه و جهان دارد بر همین اساس بیمه از ملزومات تجارت ایران محسوب می‌شود.

وی با بیان این مطلب که UIB با کشور عربستان سعودی دیگر قطب انرژی جهان در حال فعالیت است، افزود: ایران اگر خواهان سرمایه گذاری اروپا، امریکاوحتی آسیایی‌ها در تمامی بخش‌های سرمایه گذاری و فعالیت‌های اقتصادی به خصوص حوزه انرژی است باید بحثبیمه را به صورت جدی پیگیری کند.

اسکات تصریح کرد: استفاده از بیمه‌های معتبر و بین المللی نشان دهنده پایین بودن ریسک سرمایه گذاری است، متاسفانه با وجود اینکه UIB طی سال‌های گذشته در کشورهای منطقه حضور فعالی داشته است اما با وجود ظرفیت‌های بالای ایران و جای کار زیاد هم از نظر کیفی و هم کمیت، به دلیل تحریم‌ها در ۵ سال گذشته نتوانستیم با ایران همکاری قابل توجهی داشته باشیم.

مدیر داخلی موسسه کارگزاری بیمه UIB دلیل حضور در ایران را بررسی شرایط اعلام کرد و ادامه داد: باید ببنیم که ما با چه شرایطی می‌توانیم در بازار ایران حضور پیدا کنیم و ایران چه ظرفیت‌هایی برای کار کردن ما دارد.

وی تصریح کرد: امیدواریم با لغو تحریم‌ها در آینده نزدیک بتوانیم در تمامی پروژه‌ها در حوزه های مختلف همکاری کنیم، پروژه‌های نفتی هم در شمال و هم در جنوب ایران اولین هدف ما بعد از لغو تحریم‌ها است.

بیمه/شرکت UIB
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر