کد خبر: 210420 A

در سال جاری مردم جهان بابت هزینه زیبایی خود مبلغ ۳.۴ترلیون دلار پرداخت کرده‌اند.

در سال جاری مردم جهان بابت هزینه زیبایی خود مبلغ ۳.۴ترلیون دلار پرداخت کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا به نقل از نیوزویک موسسه S. R. I آمریکا در تحقیقی که از سراسر جهان انجام داده است اعلام کرده هزینه‌ای که مردم برای زیبایی می‌پردازند با سیر صعودی همراه بوده است. هزینه‌های زیبایی شامل متعادل کردن وزن، استفاده از داروهای ضد پیری، استفاده از قرص‌های مکمل و جراحی‌های زیبایی است.
اوفلیا یونج کار‌شناس ارشد این موسسه و سرپرست گروه تحقیقاتی گفت ما طبق تحقیقاتی که از مردم آسیا، اروپا، آفریقا و آمریکای شمالی انجام دادیم پی به این موضوع بردیم که اکثر مردم جهان به کنترل وزن و سلامت جسمی خود اهمیت می‌دهند و برای رسیدن به وزن ایده آل خود به ورزش و فعالیتهای مراقبتی و انجام ورزش یوگا روی آورده‌اند.
قشر متوسط بیشترین هزینه‌ها در این بخش انجام می‌دهد و در حال حاضر بیشتر این هزینه به سمت کنترل وزن می‌رود و این نشان دهنده اهمیت مردم به زیبایی اندام خود است و از طرف دیگر تغییر رژیم غذایی مردم به سمت غذاهای حاضری و پر کالری است. در سال گذشته فروش داروهای و مکمل‌های غذایی که کاهش دهنده وزن هستند ۹۴ میلیارد دلار بوده است که نسبت به آخرین آمار گرفته شده در سال ۲۰۰۷ ۶۰ میلیارد دلار رشد داشته است. اروپا با داشتن ۳۲ هزار مرکز زیبایی در صدر و هزینه۲۹.۸میلیارد دلاری در صدر قاره‌ها قرار دارد و بعد از آن آسیا و استرالیا با ۱۸.۸میلیارد دلار و آمریکای شمالی با۱۸.۳میلیارد دلار در این رده بندی جای دارند.

زیبایی کاهش وزن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر