کد خبر: 195217 A

مصطفی پور محمدی:

اگر همه ثروت در اختیار حکومت باشد و مردم هیچ احساس شخصیت و مشارکت در اداره حکومت نداشته باشند بزرگترین هژمونی و قدرت جهانی هم که باشیم از بین خواهیم رفت. / دنیا، دنیای مباحثه و گفتگوی هوشمندانه است و ما با تمام توان می بایست جلوی کشورهای دنیا بنشینیم و از حقانیت خود دفاع کنیم.

وزیر دادگستری با بیان این مطلب که از مذاکرات و تعامل با دنیا نباید عقب بنشینیم، گفت: دنیا، دنیای مباحثه و گفتگوی هوشمندانه است و ما با تمام توان می بایست جلوی کشورهای دنیا بنشینیم و از حقانیت خود دفاع کنیم.

به گزارش ایلنا در کرج، مصطفی پور محمدی در جریان بازدید از ”مجموعه کارخانجات شرکت زر " ضمن ابراز خرسندی از حضور در مجموعه ای که با درک مناسب و برخورداری از تکنولوژی روز دنیا در حال تولید و خدمت به اقتصاد کشور هستند، اظهار داشت: در یک کشور تنها موقعی حکومت و مردمش احساس قدرت، شخصیت و عزت می کنند که همه برخوردار و توزیع عادلانه ثروت در آن کشور وجود داشته باشد.

وی در ادامه با اشاره به اتفاقاتی که در زمان حکومت سوسیالیستی شوروی سابق در این کشور رخ داد، افزود: اگر همه ثروت در اختیار حکومت باشد و مردم هیچ احساس شخصیت و مشارکت در اداره حکومت نداشته باشند، همانطور که در جریان فروپاشی شوروی سابق به چشم خود دیدیم، بزرگترین هژمونی و قدرت جهانی هم که باشیم از بین خواهیم رفت.

پور محمدی ادامه داد: اگر در کشوری توزیع عادلانه ثروت به نحو مطلوبی اتفاق بیافتد و همه مردم غنی و ثروتمند باشند، این کشور همواره در حوزه های مختلف رشد خواهد داشت و هیچگاه تمدنش از بین نخواهد رفت.

وی در ادامه با بیان این مطلب که جامعه ذلیل و توسری خور هیچگاه به عزت نخواهد رسید، اظهار داشت: قدرت، ثروت و عزت موقعی در یک جامعه به وجود می آید و نهادینه می شود که مردم آن کشور درآمد مناسب و پایدار داشته باشند و چرخش سالم و صحیح مالی و اقتصادی در آن کشور وجود داشته باشد.

وزیر دادگستری در ادامه گفت: اشتباه است که تصور کنیم چون منابع و معادن سرشار در اختیار داریم پس کشور ثروتمندی هستیم. چراکه اگر نتوانیم با ایجاد یک نظام صحیح و سالم اقتصادی از این منابع در تولید و ارزش افزوده کشور به نحو مطلوبی استفاده کنیم همچنان دچار فقر و مشکلات اقتصادی خواهیم بود.

وی در ادامه با بیان این مطلب که دولت باید از چرخه سالم و صحیح اقتصادی حمایت همه جانبه داشته باشد، بیان داشت: نخ تسبیح عزت، شخصیت و قدرت حمایت از چرخه سالم و صحیح اقتصادی در کشور است.

پور محمدی در ادامه با گریزی به آیات و روایاتی که در خصوص زندگی دنیوی و کسب معاش در فرهنگ اسلامی و قرآنی به آن اشاره های بسیار شده است، گفت: اگر بخواهیم از بعد دینی هم به مقوله کسب ثروت و نقطه مقابل آن فقر توجه داشته باشیم و آن را مورد بررسی و واکاوی قرار دهیم، باید بگویم که جامعه ای که اقتصاد، ثروت و قدرت نداشته باشد، اخلاق و دینش درست نیست و جامعه ای که اخلاق و دینش درست نباشد فکر سالم و خلاق در آن جامعه ظهور و بروز پیدا نخواهد کرد.

وی در ادامه ضمن تاکید بر اقتصاد صادرات محور و استمرار در صادرات بیان داشت: متاسفانه یکی از ضعف های اقتصاد صادراتی ما این است که نمی توانیم استمرار در صادرات داشته باشیم و بازارهایمان را که به زحمت می توان در این اقتصاد رقابتی دنیا در آن جایی باز کرد به راحتی با بی تعهدی، بدقولی و عدم مسئولیت پذیری از دست بدهیم.

وی در ادامه با بیان این مطلب که امروزه در دنیا بنگاه هایی موفق هستند که قبل از نظامات و الزامات بیمه ای و مالیاتی و تاکید بر اجرای قانون کار، خودشان وارد عمل می شوند و به پرسنل و نیرو های خود خدمات شایسته ای می دهند، اظهار داشت: موفق ترین بنگاه های دنیا بنگاه هایی هستند که به صورت تیمی و خانوادگی کار می کنند و در رفع مشکلات یکدیگر از هیچ کوششی دریغ نمی کنند.

وی در ادامه با تاکید بر اقتصاد دانش محور گفت: امروزه در اقتصاد دانش بنیان دنیا، ارزش افزوده به تولید علم است که خوشبختانه ایمن مجموعه جهت گیری مناسب و قدم های ارزشمندی در این راه برداشته است.

پور محمدی در ادامه با گریزی به مذاکرات ۵ + ۱ و بیان این مطلب که دولت همه همت خود را بر این گذاشته است که آرامش را در کشور برقرار کند و فشارهای خارجی را کم کند، بیان داشت: دشمنان را نمی توانیم از بین ببریم ولی خطرشان را می‌خواهیم از سر این ملت به فضل خدا کم کنیم.

وی ادامه داد: ما به کشورهای دنیا اعتماد نداریم و خوشبین نیستیم ولی این به آن مفهوم نیست که ما در مذاکرات عقب نشینی کنیم و به کلی مذاکرات را تعطیل کنیم.

وزیر دادگستری در پایان با بیان این مطلب که ما نباید از مذاکره با دنیا فراری باشیم و در برابر قدرت های دنیا جا خالی کنیم، خاطر نشان کرد: دنیا، دنیای مباحثه هوشمندانه است و ما با تمام توان می بایست رو در روی دنیا بایستیم، سلاح‌شان را بی اثر کنیم و از حق خود دفاع شایسته ای انجام دهیم.

مصفی پور محمدی دیدار از مجموعه کارخانجات شرکت زر ماکارون توزیع عادلانه ثروت دیپلماسی هوشمندانه و مذاکرات 5+
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر