کد خبر: 190803 A

آزمون کلیدی برای قیمت طلا در اواخر این هفته خواهد بود، یعنی زمانی که آمارهای مربوط به بازار کار آمریکا و نظرات احتمالی فدرال رزرو در مورد نرخ بهره منتشر خواهد شد.

قیمت جهانی طلا در معاملات امروز پنج شنبه با کاهش ۲ دلاری نسبت به روز گذشته مواجه شد و به ۱۲۹۵ دلار در هر اونس رسید. نسخه قابل چاپ

به گزارش ایلنا، قیمت طلا در روز پنج شنبه کاهش یافت و با وجود افزایش تنش ها بین غرب و روسیه و ادامه حملات به نوار غزه کمتر از ۱۳۰۰ دلار باقی ماند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در معاملات امروز بازار جهانی ۲ دلار کاهش یافت و به ۱۲۹۵ دلار رسید. قیمت طلا هفته گذشته نیز، برای دومین هفته متوالی شاهد کاهش بود. ژ

یک تاجر فلزات گرانبها در سیدنی گفت: «طلا هنوز تا حدودی شاهد اقبال سرمایه گذاران به عنوان یک محل سرمایه گذاری مطمئن است، اما به دلیل افزایش ارزش دلار تحت فشار قرار گرفته است.»

افزایش ارزش دلار موجب می شود که قیمت کالاهایی نظیر طلا که به دلار قیمت گذاری می شوند، برای دارندگان سایر ارزها بالا برود.

وی افزود: «آزمون کلیدی برای قیمت طلا در اواخر این هفته خواهد بود، یعنی زمانی که آمارهای مربوط به بازار کار آمریکا و نظرات احتمالی فدرال رزرو در مورد نرخ بهره منتشر خواهد شد.»

مجموعه ای از آمارهای مثبت اقتصادی که اخیرا منتشر شده اند، این نگرانی را تقویت کرده است که فدرال رزرو زودتر از زمان مورد انتظار نرخ بهره را افزایش خواهد داد.

سرمایه گذاران در بازار طلا به دقت در حال رصد کردن تحولات در خاورمیانه و اوکراین هستند تا ببینند که آیا تشدید اوضاع در این مناطق موجب افزایش جذابیت بازار طلا خواهد شد یا نه.

طلای جهانی ۱۲۹۵ دلار شد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر