کد خبر: 179647 A

برای شرکت در اجلاس بانک توسعه اسلامی

در این اجلاس علاوه بر ارزیابی عملکرد بانک توسعه اسلامی در سال گذشته توسط هیأت عامل، عملکرد مؤسسه بیمه صادرات و سرمایه گذاری بانک، شرکت اسلامی توسعه بخش خصوصی و شرکت اسلامی بین المللی تأمین مالی تجارت هم ارزیابی و به تصویب هیأت عامل خواهد رسید.

وزیر اقتصاد در راس هیاتی جهت شرکت در سی و نهمین اجلاس سالانه هیات عامل بانک توسعه اسلامی(۳-۶تیر ۹۳) عازم جده عربستان شد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی، طی این اجلاس قرار است، علاوه بر بررسی و تصویب عملکرد و صورتهای مالی بانک مذکور، روند اقتصاد جهانی و تاثیر آن روی کشورهای اسلامی نیز مورد بحثو بررسی قرار گیرد.
براساس این گزارش، هیات عامل بانک مزبور متشکل از وزرای اقتصاد و دارایی کشورهای عضو بعنوان بالاترین رکن اداری و سیاستگذاری بانک، نشستهای سالیانه در یکی از کشورهای عضو برگزار می‌نمایند.
همچنین در حاشیه این اجلاس، بانک توسعه اسلامی چهلمین سالگرد تاسیس خود را نیز جشن می گیرد.
در این نشست علاوه بر ارزیابی عملکرد بانک توسعه اسلامی در سال گذشته توسط هیأت عامل، عملکرد مؤسسه بیمه صادرات و سرمایه گذاری بانک، شرکت اسلامی توسعه بخش خصوصی و شرکت اسلامی بین المللی تأمین مالی تجارت هم ارزیابی و به تصویب هیأت عامل خواهد رسید.
مضافاً بر پایه برنامه ریزیهای صورت گرفته قرار است وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان علاوه بر مذاکره با مدیران ارشد بانک توسعه اسلامی با همتایان خود از سایر کشورها نیز نشستهایی برگزار و در مورد روابط دو جانبه رایزنی نماید.
بانک توسعه اسلامی بعنوان بزرگترین موسسه مالی توسعه‌ای چند جانبه که بر اساس اصول شریعت اسلامی عمل می نماید، جهت اجرای پروژه های عمرانی و زیربنایی تسهیلات مالی به کشورهای عضو و جوامع مسلمان کشورهای غیر عضو اعطاء می کند.
جمهوری اسلامی ایران سومین سهامدار عمده بانک است که در طی سالهای عضویت توانسه است بالاترین اعتبارات پروژه ای بانک در بخشهای مختلف زیربنایی کشور را به خود اختصاص دهد.

اقتصاد امور اقتصادی و دارایی بخش خصوصی تجارت جمهوری اسلامی ایران سرمایه گذاری عربستان کشورهای اسلامی مسلمان بانک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر