کد خبر: 179502 A

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار تهران در پاسخ به ایلنا:

صندوق توسعه بازار گردانی به منظور افزایش شاخصها نبوده و محتویات این صندوق از منابع مالی دولت نیست و منابع مالی آن متعلق به فعالان بازار و بازاریان است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی صالح آبادی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادر تهران صبح امروز در یک نشست خبری در پاسخ به این پرسش خبرنگار ایلنا مبنی برا ینکه چرا سازمان بورس تنها درزمان کاهش شاخص ها همانند راه اندازی صندوق توسعه بازار گردانی از بورس حمایت می کند اظهار داشت: صندوق توسعه بازار گردانی به منظور افزایش شاخصها نبوده و محتویات این صندوق از منابع مالی دولت نیست و منابع مالی آن متعلق به فعالان بازار و بازاریان است.
وی ادامه داد: هدف از راه اندازی صندوق توسعه بازارگردانی این نیست که قیمت را بالا یا پایین ببریم بلکه با هدف نقد شوندگی این صندوقها توسعه پیدا می کنند.
وی با بیان اینکه وجود این صندوق جزو استراتژی ها بوده و برای بازار مهم است گفت: تنها یک صندوق برای بازار ما کافی نیست و ما به دنبال افزایش تعداد این صندوق ها هستیم.
صالح آبادی با اعلام اینکه دو صندوق دیگر نیز طی روزهای اخیر برای راه اندازی مجوز دریافت کرده اند افزود: صندوق پارسان متعلق به سهام پتروشیمی کرمانشاه وصندوق نوین متعلق به صندوق بانک اقتصاد نوین از این پس به صندوقهای بازار گردانی اضافه شده اند.
صالح آبادی با اشاره به مزایای این صندوقها گفت: تخفیفات کارمزدها و نیز دارا بودن ایستگاه معاملات اقتصادی از مهمترین مزایای این صندوق هاست.
وی گفت: دارایی این صندوقها نباید زیر ۵ میلیارد تومان باشد و مدیر صندوق می تواند شرکت هلدینگ و یا سرمایه گذاری باشد. هر چند نقش بازار گردانی را عمدتا حقوقی ها دارند اما این صندوقها نظم بیشتری به بازار می دهد.

اقتصاد پتروشیمی دولت سازمان بورس و اوراق بهادار سرمایه گذاری سهام شاخص علی صالح آبادی منابع مالی صندوق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر