کد خبر: 175020 A

رئیس سازمان بورس و ارواق بهادار:

رئیس سازمان بورس و ارواق بهادار گفت: تنها ده درصد از جمعیت ۷۸ میلیون نفری ایران در بازار سرمایه کشور فعال هستند که این مهم برای جذب سرمایه گذاران خارجی مطلوب نیست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی صالح آبادی رئیس سازمان بورس و ارواق بهادار در اولین اجلاس سرمایه گذاری اسلامی در ایران با اشاره به تاریخ ایران اظهار داشت: ایران در دروه های گذشته همکاری های تجاری با همسایگان و شرکای دورتر خود داشته است و این نشان دهنده وجود پتانسیل های سرمایه گذاری در ایران است.

وی با اشاره به سیستم های مالی ایران بعد از انقلاب اسلامی افزود: در ایران بعد از انقلاب سعی شد برنامه و سیستم مالی با شریعت اسلامی همخوانی داشته باشد و در حال حاضر سیستم مالی که درایران وجود دارد برگرفته از اصول اسلامی است.

رئیس سازمان بورس با اشاره به صادرات ۳۵ میلیارد دلاری اوراق مشارکت افزود: این مهم از سال ۲۰۱۱ شروع شده است و تا کنون نیز ادامه دارد همچنین در حال حاضر اجرای صکوک هم به صورت اجاره و هم مشارکت انجام می شود که این کمک شایانی هم به صنعت و هم به شرکتهای دولتی می کند.

وی افزود: صکوک جدید از سال ۲۰۱۴ وارد بازار می شود که مدلهای جدیدرا برای سرمایه گذاری تعریف می کند.

صالح آبادی میزان سرمایه گذاری خارجی در ایران ۸۸ میلیارد دلار اعلام کرد و ادامه داد: درحدود ۲۰۰ میلیارد دلار نیز سرمایه گذاری تا پایان سال جاری انجام خواهد شد که درصد بازگشت سرمایه صد درصد است.

رئیس سازمان بورس با اشاره به اجرای اصل ۴۴ در سیستم مالی کشور گفت: پتانسیل خوبی برای سرمایه گذاری ایرانی و خارجی وجود دارد و سرمایه گذاران می توانند با ساختار IPO سرمایه گذاری انجام دهند.

وی با اشاره به جمعیت ۷۸ میلیون نفری ایران تصریح کرد: باید در نظر داشت که تنها ده در صد جمعیت در بازار نقش دارند و این علامت خوبی برای سرمایه گذاران به شمار می رود.

اصل ۴۴ انقلاب انقلاب اسلامی ایران دلار سرمایه سرمایه گذاران سرمایه گذاری صنعت علی صالح آبادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر