کد خبر: 164986 A

با کاهش نرخ سود سپرده ها قیمت تمام شده پول برای بانک ها کاهش پیدا کرده و این امکان را به آن ها می دهد تا با نرخ های پایین تر به بخش های مولد و همچنین مردم تسهیلات پرداخت کنند.

بانک سپه تمام تلاش خود را برای اجرایی کردن تصمیم اخیر بانک مرکزی و توافق حاصل شده بین بانک ها به کار خواهد بست.

به گزارش ایلنا، سید کامل تقوی نژاد در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی بانک سپه با اشاره به تصمیم اخیر بانک ها مبنی بر کاهش نرخ سود بانکی اظهار داشت: با توجه با این تصمیم بانک سپه از روز شنبه نرخ های جدید را در ارتباط با سود سپرده ها اعمال خواهد کرد. وی افزود: بر اساس توافقات به عمل آمده با توجه به شرایط جدید اقتصادی و کاهش نرخ تورم، از این پس سود سپرده های بلندمدت بانک سپه با نرخ ۲۲ درصد محاسبه خواهد شد.

مدیرعامل بانک سپه گفت: بانک سپه به تمام تعهدات خود در قبال مشتریان گرامی که تا پیش از این در بانک سپه سپرده گذاری کرده اند طبق قرارداد قبلی پایبند است.
تقوی نژاد با استقبال از تصمیم کاهش نرخ سود بانکی اظهار داشت این اقدام باعثساماندهی بازار پولی و ممانعت از هرج و مرج و بی نظمی در بازار خواهد شد.
وی افزود: بانک سپه تمام تلاش خود را برای اجرایی کردن تصمیم اخیر بانک مرکزی و توافق حاصل شده بین بانک ها به کار خواهد بست.
مدیرعامل بانک سپه نتیجه تصمیم فوق را کاهش هزینه تجهیز پول توسط بانک ها و در نتیجه کاهش هزینه تولید عنوان کرد و گفت: با کاهش نرخ سود سپرده ها قیمت تمام شده پول برای بانک ها کاهش پیدا کرده و این امکان را به آن ها می دهد تا با نرخ های پایین تر به بخش های مولد و همچنین مردم تسهیلات پرداخت کنند.
وی تاکید کرد: این اقدام باعثرونق بخش تولید و کمک به تحقق اهداف دولت تدبیر و امید در بخش کلان اقتصادی خواهد شد.

سپه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر