کد خبر: 157463 A

جلسه هیأت دولت عصر دیروز(یکشنبه) به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهور برگزار شد و اعضای دولت درباره مهمترین مسائل و مباحثروز کشور به بحثو تبادل نظر پرداختند.

جلسه هیأت دولت عصر دیروز(یکشنبه) به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهور برگزار شد و اعضای دولت درباره مهمترین مسائل و مباحثروز کشور به بحثو تبادل نظر پرداختند.

به گزارش ایلنا، در این جلسه تعدادی از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی پس از بررسی، به تصویب هیأت وزیران رسید که اهم آنها عبارتند از:

- تصویب آئین‌نامه نظارت و مراقبت الکترونیکی برخی از زندانیان واجد شرایط از قبیل زندانیان در زمان مرخصی یا اشتغال در زندان‌های باز و مؤسسات صنعتی، کشاورزی و خدماتی و زندانیان محکوم به حبس جایگزین و برخی زندانیان جرایم نقدی.

- آئین‌نامه اجرایی فعالیت کشاورزانی که در اثر حوادثغیر مترقبه از جمله خشکسالی خسارت دیده‌اند و قادر به پرداخت حق بیمه اجتماعی در موعد مقرر نشده‌اند، از پرداخت جریمه و بخشودگی جریمه دیرکرد تسهیلات بانکی پرداختی به آنان معاف می‌شوند.

- آئین‌نامه نحوه وصول مطالبات نقدی دستگاه‌های اجرایی از بخش خصوصی و تعاونی بابت ارائه خدمات یا فروش محصول یا صدور مجوز به میزان بیش از یک میلیارد ریال به صورت نسیه.

- آئین‌نامه تخفیف پلکانی قیمت پایه خوراک گاز واحدهای پتروشیمی به منظور تحریک و تشویق این واحدها به توسعه سرمایه‌گذار در صنایع تکمیلی و پایین‌دست و اشتغال‌زایی بیشتر با اولویت مناطق کمتر توسعه‌یافته.

- اصلاح تعرفه برق خانگی شهرستان‌های داراب و زرین‌دشت.

برقراری فوق‌العاده شغل موضوع بند «۵» ماده «۶۸» قانون مدیریت خدمات کشوری برای کارکنان دستگاه‌های اجرایی منوط به اصلاحات ساختاری و ساماندهی نیروی انسانی.

- افزایش سقف کمک‌های بلاعوض برای کشاورزان و دامداران خسارت دیده منطقه شرق استان اصفهان به سی میلیون(۳۰.۰۰۰. ۰۰۰) ریال و موافقت با امکان هزینه کرد اعتبار هفتصد میلیارد(۷۰۰.۰۰۰. ۰۰۰.۰۰۰) ریالی مصوب دولت در چارچوب طرح تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و هزینه‌ای در همان استان.

حبس حسن روحانی خوراک دستگاه های اجرایی دولت رئیس جمهور سرمایه کشاورزی نیروی انسانی کشاورزان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر