کد خبر: 129178 A

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به همکاری شرکت‌های سایپا و ایران خودرو با هیات تحقیق و تفحص مجلس گفت: خودروسازان درخصوص ارائه مدارک خود و همچنین همکاری با این هیات، اهتمام جدی دارند.

علی علیلو(رییس هیات تحقیق و تفحص مجلس از خودروسازان) با اشاره به برخی اخبار منتشره درخصوص عدم همکاری شرکت‌های سایپا و ایران خودرو با مجلس اظهار کرد: این مطالب به صورت مطرح شده صحت ندارد و خودروسازان با هیات تحقیق و تفحص همکاری مناسبی داشته‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، وی با بیان اینکه قانون بالاترین مرجع نظارت بر اعمال خودروسازان است، افزود: این شرکت‌ها درخصوص همکاری با هیات تحقیق و تفحص در چارچوب قانون عمل کرده‌اند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: اخیرا نامه‌ای به دو خودروساز اصلی کشور ارسال کرده‌ایم و در آن موارد قانونی و چارچوب‌های همکاری را متذکر شده‌ایم که آنها هم بر همین اساس درحال جمع آوری و تنظیم مدارک درخواستی از سوی هیات تحقیق و تفحص هستند.

علیلو در ادامه افزود: شاید کند بودن روند جمع آوری و ارسال مدارک از سوی خودروسازان موجب بروز این پیش داوری‌ها شده که این امر ناشی از اهمیت بالای موضوع و ضرورت بررسی و دقت نظر در اسناد و مدارک است و نمی‌توان آن را نشان دهنده تخطی خودروسازان از قانون دانست.

وی در خاتمه گفت: قطعا خودروسازان همکاری لازم را با مجلس دارند و در صورت عدم این امر، مجلس از طریق ظرفیت‌های قانونی با آنها برخورد خواهد کرد.

ایران خودرو خودروسازان سایپا شورای اسلامی صنایع و معادن مجلس عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس قانون همکاری هیات مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر