کد خبر: 117199 A

وزیر اسبق نفت با انتقاد از افزایش واردات بنزین؛

در حال حاضر کیفیت پالایشگاه‌های کشور پایین است و تمامی تاسیسات آن‌ها مربوط به ۵۰ سال گذشته است / سرعت در مصرف به دلیل عدم مدیریت بهینه و برنامه ریزی مدون، طی چند سال گذشته عامل اصلی رشد واردات بنزین و پیشی گرفتن آن از تولید در پالایشگاه‌های نفت بوده است.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس نسبت به افزایش واردات بنزین و فرآورده‌های نفتی هشدار داد و گفت: حرکت لاک پشتی در ارتقاء پالایشگاه‌های کشور و عدم مدیریت مناسب از مهم‌ترین دلایل رشد واردات بنزین در طی چند سال گذشته تاکنون بوده است.

مسعود میرکاظمی در گفتگو با خبرنگار ایلنا، علت رشد واردات بنزین و سایر فرآورده‌های نفتی را پیشی گرفتن مصرف بر تولید دانست و اظهار داشت: این سرعت در مصرف به دلیل عدم مدیریت بهینه و یک برنامه ریزی مدون در طی چند سال گذشته تاکنون عامل اصلی رشد واردات بنزین و پیشی گرفتن آن از تولید در پالایشگاه‌های نفت بوده است.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم با اشاره به مصرف بالای روزانه ۷۰ تا ۷۶ میلیون لیتر بنزین در کشور افزود: در حال حاضر کیفیت پالایشگاه‌های کشور پایین است و تمامی تاسیسات آن‌ها مربوط به ۵۰ سال گذشته است وباید در این زمینه با مدیریت صحیح بهینه سازی شود و خود را به استانداردهای یورو ۲۰۰۵ برساند.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس به عدم مدیریت مناسب بر تقاضای مصرف بنزین اشاره کرد و بیان داشت: در حال حاضر تقاضا اصلاً مدیریت نمی‌شود و تولید هیچ برنامه‌ای ندارد.

به گفته میرکاظمی واگذاری ۵ درصد مصرف بنزین برای پخش و ارتقای شرکتهای زیرمجموعه پالایش و پخش که مصوبه مجلس بوده است، تاکنون صورت نگرفته است.

بنزین پالایش رشد فرآورده های نفتی کمیسیون انرژی مردم تهران در مجلس مسعود میرکاظمی نفت واردات بنزین یورو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر