کد خبر: 106992 A

بازار ارز و سکه همچنان حبابی است؛

رویکرد دولت جدید نسبت به اقتصاد و سیاست خارجی و همچنین وجود رونق در بازار بورس باعثشده تا نقدینگی کاذب به سمت سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه سوق داده شود و این عوامل موجب کاهش قیمت‌ها در بازار ارز و سکه شده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، با بیان اینکه رویکرد دولت در حوزه اقتصادی و دیپلماسی خارجی عامل اصلی کاهش قیمت ارز و سکه در بازار بوده است، در عین حال گفت: فاصله بسیار زیادی همچنان بین قیمت واقعی و حال حاضر ارز و سکه وجود دارد.

موسی الرضا ثروتی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا، افزود: در حال حاضر قیمت‌ها هر چند روند مطلوبی دارند اما همچنان بازار کاذب و حبابی است و تمام این عوامل بستگی به مذاکرات هسته‌ای ایران دارد.

نماینده مردم بجنورد استان خراسان شمالی، با بیان اینکه نقدینگی فعلی که در کشور وجود دارد به سمت بازار بورس و سرمایه سوق داده شده است، اظهار داشت: رویکرد دولت جدید نسبت به اقتصاد و سیاست خارجی و همچنین وجود رونق در بازار بورس باعثشده تا نقدینگی کاذب به سمت سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه سوق داده شود و این عوامل موجب کاهش قیمت‌ها در بازار ارز و سکه شده است.

به گفته ثروتی کاهش قیمت ارز و سکه در این بازار به معنای واقعی شدن قیمت‌ها نیست، بلکه همچنان کاذب و حبابی است و بازار منتظر علامت‌های مثبت مذاکرات هسته‌ای ایران دارد که در صورت مثبت بودن قیمت‌ها واقعی شده و بازار نیز از حالت حبابی خارج می‌شود.

ارز اقتصاد برنامه و بودجه مجلس خراسان شمالی دولت سرمایه سرمایه گذاری سیاست خارجی کاهش قیمت ها نقدینگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر